Notowania

Finansowanie partii z budżetu. Tusk mówi o planach Platformy

Każdy polityk zapytany czy jest za ograniczeniem finansowania, mówi że jak najbardziej. Potem jednak...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Donald Tusk mówił w Brukseli, że Platforma Obywatelska nadal jest za zniesieniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Zadeklarował, że jeśli ponownie pojawi się inicjatywa w tym zakresie, jego posłowie zagłosują za tym, by partie nie otrzymywały dotacji. *

-_ Informuję, że Platforma Obywatelska składała projekty dotyczące eliminowania tego finansowania albo ich radykalnego ograniczenia. Tylko raz udało nam się przekonać partnerów, wtedy kiedy skasowaliśmy część finansowania, chociaż nawet wtedy nie wszyscy byli skłonni nas poprzeć. Więc jeśli się pojawi jakaś kolejna inicjatywa, która mogłaby ten system zmienić i zakończyć finansowanie partii z budżetu państwa, to Platforma będzie z całą pewnością za. I jak znam życie, z całą pewnością znowu osamotniona _ - mówił Tusk.

Donald Tusk odesłał do historii głosowań w tej kwestii. Jak mówił, każdy polityk zapytany czy jest za ograniczeniem finansowania czy też jego zniesieniem, uśmiecha się i mówi, że jak najbardziej. Ale, jak dodał premier, raz na jakiś czas zdarzają się w tej sprawie głosowania, które takie deklaracje weryfikują.

Czytaj więcej o Donaldzie Tusku w Money.pl
Będą zmiany w budżecie? Tusk odpowiada Donald Tusk powiedział, że rząd nie pracuje nad nowelizacją budżetu.
Polska w strefie euro. Premier mówi kiedy _ - W Europie są kraje w strefie euro i nie radzą sobie w kryzysie i są kraje w strefie euro i radzą sobie doskonale w kryzysie _ - tłumaczy premier.
Zaskakujące orędzie premiera. Zapowiedział - _ Będziemy organizować spotkania i konsultacje w całym kraju. Zamierzam się w nie osobiście zaangażować _ - zapowiedział Donald Tusk.
Tagi: finansowanie partii z budżetu, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz