Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nato
30.08.2008 13:50

Finlandia rozważa wstąpienie do NATO

Finlandia, kraj neutralny, już w marcu zapowiedziała zbliżenie z NATO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Szef fińskiej dyplomacji Alexander Stubb powiedział w wywiadzie dla austriackiego dziennika _ Die Presse _, że jego kraj powinien w obecnej sytuacji rozważyć wstąpienie do NATO.

_ - Jest wskazane obecnie rozważenie wstąpienia do sojuszu. Moment podjęcia decyzji jeszcze nie nadszedł, lecz powinniśmy być elastyczni i przyjąć szybko własną politykę bezpieczeństwa _ - podkreślił Stubb.

Wiara, że rosyjska interwencja w Gruzji nie będzie miała wpływu na bezpieczeństwo Finlandii dzielącej z Rosją bardzo długą granicę, pochodzi _ nie z tej planety _ - podkreślił fiński minister.

Finlandia, kraj neutralny, już w marcu zapowiedziała zbliżenie z NATO, ogłaszając zamiar udziału w przyszłych operacjach sił szybkiego reagowania sojuszu.

ZOBACZ TAKŻE:

Stubb, którego kraj przewodniczy obecnie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), był w ubiegłym tygodniu w Gruzji, aby nadzorować na miejscu rozmieszczenie obserwatorów wojskowych OBWE.

OBWE potępiła 26 sierpnia uznanie przez Rosję niepodległości dwóch separatystycznych republik gruzińskich - Abchazji i Osetii Południowej.

Tagi: nato, finlandia, rosja, gruzja, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz