Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Flota Czarnomorska niszczeje przez Ukrainę

0
Podziel się

Rosyjski admirał Igor Kasatonow oskarżył władze Ukrainy o hamowanie rozwoju stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Flota Czarnomorska niszczeje przez Ukrainę
(FaceMePLS/CC/Flickr)
bDzuansl

Rosyjski admirał Igor Kasatonow oskarżył władze Ukrainy o hamowanie rozwoju stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Ukraińcy czekają, aż okręty floty się rozsypią - oświadczył w rozmowie z ukraińskimi dziennikarzami w Moskwie._ _

_ - Wymiana okrętów odbywa się w ramach umów. Oznacza to, że ich liczba się nie zwiększa _ - powiedział admirał, cytowany przez agencję informacyjną UNIAN. Podkreślił, że Ukraina z kolei uważa, że parametry nowych okrętów znacznie przewyższają parametry starych.

Kasatonow, były dowódca Floty Czarnomorskiej, a dziś doradca rosyjskiego szefa sztabu generalnego, dodał, że problem nie dotyczy wyłącznie okrętów, ale też samolotów oraz innego sprzętu.

bDzuansn

_ - Stanowisko Ukrainy jest takie, żeby to wszystko się powoli starzało, a jak już się rozsypie, to wtedy będziemy rozmawiać inaczej _ - podkreślił wojskowy.

Poprzednie władze Ukrainy, z prozachodnim prezydentem Wiktorem Juszczenką na czele, nalegały, by stacjonująca na Krymie rosyjska Flota Czarnomorska opuściła ich kraj w roku 2017, jak było zapisane we wcześniejszych umowach w tej sprawie.

W kwietniu 2010 roku, po dojściu do władzy obecnego prezydenta Wiktora Janukowycza, Kijów zgodził się na przedłużenie umowy o stacjonowaniu Floty Czarnomorskiej na Krymie o 25 lat. W zamian za to Rosjanie obiecali udzielić Ukrainie 30-procentowej obniżki ceny gazu.

Obecnie władze Ukrainy twierdzą, że mimo zgody na wydłużenie okresu pobytu rosyjskiej floty na Krymie Kreml nie przestrzega ustaleń w sprawie stawek za gaz. Kijów stara się doprowadzić do zmiany obowiązujących kontraktów na dostawy błękitnego paliwa z Rosji, a przede wszystkim do obniżenia jego ceny, jednak Moskwa się na to nie zgadza.

bDzuanst
Czytaj więcej na temat Floty Czarnomorskiej
Flota nie spłaca długów. Zakręcili kurek Władze Sewastopola zażądały od stacjonującej tu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zwrotu ponad 20 milionów hrywien zadłużenia wobec miasta.
Zatrzymali rosyjski okręt, bo nie zapłacił Chodzi o desantową jednostkę rosyjskiej Floty Czarnomorskiej _ Azow _.
bDzuansO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)