Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: Dystans między kandydatami maleje

0
Podziel się:

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się już dzisiaj, na Hollande'a zagłosowałoby 54,3 proc. wyborców, a na Sarkozy'ego 46,5 proc.

Francja: Dystans między kandydatami maleje
(PAP/EPA)

Maleje przewaga socjalisty Francois Hollande'a (na zdj.) nad ubiegającym się o reelekcję prezydentem Nicolasem Sarkozym - wynika z sondażu opublikowanego w środę, na kilka godzin przed debatą telewizyjną z udziałem obu kandydatów.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się już dzisiaj, na Hollande'a zagłosowałoby 54,3 proc. wyborców, a na Sarkozy'ego 46,5 proc. - wskazuje badanie przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej TNS.

Ośrodek wskazuje przy tym, że w porównaniu z sondażem z ubiegłego tygodnia przewaga Hollande'a nad rywalem zmalała z 9 do 7 punktów procentowych.

Wyniki najnowszego sondażu podano do wiadomości publicznej na kilka godzin przez debatą telewizyjną z udziałem obu kandydatów na prezydenta.

Debata rozpocznie się o godz. 21 i potrwa ok. 2,5 godz. Eksperci szacują, że rozmowę polityków będzie śledzić ok. 20 mln widzów. Druga tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Czytaj więcej o wyborach we Francji
Hollande myśli podobnie jak Sarkozy. Chce... - _ To nie jest normalne, by pewni pracodawcy w sposób cyniczny wykorzystywali nielegalną siłę roboczą _ - podkreślił kandydat socjalistów na prezydenta.
Takiej przewagi Sarkozy już chyba nie odrobi Na kandydata socjalistów Francois Hollande'a ma zamiar głosować 6 maja w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji 55 proc. wyborców.
Sarkozy czy Hollande? Rosati wskazuje Profesor ocenia, wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)