Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Inga Czerny
|

Francja gotowa na zamknęcie szkół. Z powodu A/H1N1

0
Podziel się:

Francuski minister edukacji obawia się pandemii świńskiej grypy.

Francja gotowa na zamknęcie szkół. Z powodu A/H1N1
(FaceMePLS/CC/Flickr)

Francuski minister edukacji Luc Chatel zapowiedział, że jest gotowy na zamknięcie wszystkich szkół w przypadku pandemii grypy A/H1N1. Komisja Europejska zadeklarowała, że każdy kraj ma w tej sprawie wolną rękę.

W wywiadzie dla dziennika _ Le Figaro _ Chatel stwierdził, że jest _ gotowy na zamknięcie wszystkich szkół _. Zastrzegł jednak, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

_ - Dostosujemy się w zależności od przypadku. Decyzja będzie podjęta przez prefekta po konsultacjach z ministerstwem edukacji i dyrektorami szkół, po przeanalizowaniu narodowej i lokalnej sytuacji epidemiologicznej _ - powiedział minister.

Komentując tę deklarację Komisja Europejska oświadczyła, że decyzja o zamknięciu szkół lub opóźnieniu rozpoczęcia roku szkolnego należy do wyłącznych kompetencji władz narodowych państw członkowskich.

_ - Oczywiście możemy koordynować (środki podejmowane przez kraje w walce z pandemią), ale to nie oznacza, że KE będzie nakazywać krajom, co mają robić _ - powiedział rzecznik KE. Na połowę września Komisja zapowiedziała publikację raportu na temat wspólnych akcji, jakie UE powinna podjąć w związku z grypą A/H1N1.
Francuski minister edukacji zapewnił, że jego ministerstwo ma już przygotowany plan, jak w przypadku zamknięcia szkół zapewnić _ ciągłość nauki _ dla dzieci, które pozostaną w domach. Sprecyzował, że chodzi o programy edukacyjne na odległość, które będą emitowane przez publiczną stację telewizyjną France 5 oraz Radio France i internet.

Pytany o możliwość masowych szczepień wszystkich dzieci, Chatel powiedział, że na razie nie są przewidziane.

Czytaj w Money.pl
*Jesienią więcej chorych na grypę. Będą leczeni w domu * Od września walką z wirusem A/H1N1 będą zajmować się przede wszystkim lekarze pierwszego kontaktu. Ministerstwo Zdrowia spodziewa się wzrostu liczby zachorowań na świńską grypę jesienią. Jak dotąd w Polsce odnotowano 100 przypadków zachorowań. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)