Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: Mężczyzna zastrzelił się w Notre Dame. Zarządzono ewakuację

0
Podziel się:

Około 70-letni mężczyzna zastrzelił się po południu w katedrze Notre Dame w Paryżu - poinformowała policja.

Francja: Mężczyzna zastrzelił się w Notre Dame. Zarządzono ewakuację
(Sanchezn/CC/Wikimedia Commons)
bFedhZoB

Około 70-letni mężczyzna zastrzelił się po południu w katedrze Notre Dame w Paryżu - poinformowała policja. Z najsłynniejszej świątyni we francuskiej stolicy natychmiast ewakuowano ludzi. Po incydencie katedrę zamknięto.

Z pierwszych informacji przekazany przez policję wynika, że mężczyzna był pisarzem. Samobójstwo popełnił tuż po godz. 16 przed ołtarzem, strzelając do siebie z pistoletu belgijskiej produkcji. Nie są na razie znane motywy tego czynu.

Licząca 850 lat katedra Notre Dame, uważana za arcydzieło architektury wczesnego gotyku, jest co roku odwiedzana przez około 13 milionów ludzi z całego świata.

bFedhZoD
Czytaj więcej w Money.pl
Wstrząsająca zbrodnia. Brytyjczyk przyznał się do zabójstwa dzieci Mieszkający we Francji Brytyjczyk przyznał się do zabójstwa dwojga swoich dzieci w wieku pięciu i dziesięciu lat. Ich ciała odnaleziono dziś w domu rozwiedzionej pary. Miały podcięte gardła.
Panika w Cannes. Padły dwa strzały Mężczyzna z granatem i pistoletem wywołał dzisiaj wieczorem panikę w Cannes, gdy dwukrotnie wystrzelił w pobliżu studia emitowanego na żywo programu Grand Journal tv Canal +.
Francja wyprowadzi Europę "z niemocy"? - _ Jeśli Europa nie będzie szła naprzód, upadnie lub zostanie wymazana z mapy świata _ - uważa prezydent Francji.
bFedhZpe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)