Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: Odnaleźli ciała ofiar katastrofy

0
Podziel się:

Wciąż nie jest jasne, dlaczego samolot się rozbił. Wczoraj ekipy poszukiwawcze znalazły czarną skrzynkę maszyny, która pomoże wyjaśnić przyczyny katastrofy.

Francja: Odnaleźli ciała ofiar katastrofy
(PAP/EPA)
bEDAtMCZ

Francuskie władze poinformowały wczoraj o odnalezieniu dwóch zaginionych ciał ofiar katastrofy algierskiego samolotu wojskowego, który rozbił się w piątek w Masywie Centralnym na południu Francji.

_ - Dwa brakujące ciała zostały znalezione wewnątrz kabiny _ - powiedział cytowany przez agencję France Presse prefekt departamentu Lozere, Philippe Vignes. Zwłoki pozostałych czterech ofiar odkryto jeszcze w piątek.

W dwusilnikowym samolocie CASA C-295 było pięciu wojskowych i przedstawiciel centralnego banku Algierii. Jak podała agencja AFP, ładunek maszyny stanowił papier do drukowania banknotów.

bEDAtMDb

Samolot wystartował wczesnym popołudniem z paryskiego lotniska Le Bourget. Kontakt z nim utracono około godziny 15.45. Katastrofa nastąpiła przy mglistej pogodzie na trudno dostępnym terenie w gminie Trelans w departamencie Lozere. Gmina ta leży mniej więcej pośrodku między miastami Clermont-Ferrand i Narbonne.

Wciąż nie jest jasne, dlaczego samolot się rozbił. W sobotę rano ekipy poszukiwawcze znalazły czarną skrzynkę maszyny, która pomoże wyjaśnić przyczyny katastrofy.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa wojskowego samolotu we Francji Katastrofa nastąpiła w trudno dostępnym terenie w gminie Trelans w departamencie Lozere.
Zginęło 19 osób. Zobacz najnowsze doniesienia W Nepalu odnaleziono czarną skrzynkę samolotu, który rozbił się wczoraj koło stolicy kraju, Katmandu. W katastrofie zginęło 19 osób, głównie cudzoziemców.
Katastrofa samolotu. Znaleźli 10 ciał Powodem katastrofy mogły być złe warunki meteorologiczne - poinformowali lokalni kontrolerzy lotów.
bEDAtMDC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)