Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: wśród zakładników w Algierii nie ma już Francuzów

0
Podziel się

Dzisiaj, dwa dni po próbie odbicia zakładników nadal nie jest znana dokładna liczba ani los cudzoziemskich zakładników w In Amenas.

Francja: wśród zakładników w Algierii nie ma już Francuzów
(ell brown/CC/Flickr)
bDmMkizp

Szef Ministerstwa Obrony Francji Jean-Yves Le Drian powiedział, że nie ma już obywateli francuskich wśród cudzoziemskich zakładników nadal przetrzymywanych przez islamistyczną grupę zbrojną w kompleksie gazowym In Amenas w Algierii.

Pytany przez stację telewizyjną France 3 o to, czy wśród zakładników było więcej obywateli Francji, minister powiedział: _ O ile wiemy obecnie, był jeden Francuz, który niestety zginął, oraz obywatele Francji, którzy zostali uwolnieni _.

O tym, że obywatel Francji zginął podczas próby odbicia zakładników przez siły algierskie, a trzej inni zostali uwolnieni, MSZ Francji powiadomiło w piątek wieczorem.

bDmMkizr

Dzisiaj, dwa dni po próbie odbicia zakładników nadal nie jest znana dokładna liczba ani los cudzoziemskich zakładników w In Amenas.

Mauterańska agencja ANI podała w piątek, że w rękach porywaczy pozostaje siedmiu cudzoziemców. Źródła w algierskich siłach bezpieczeństwa powiadomiły o dziesięciu osobach, a wcześniej przedstawiciele Algierii informowali o około 30 osobach.

W In Amenas w sobotę teren kompleksu gazowego, gdzie znajdują się budynki mieszkalne, zajmuje armia algierska. Porywacze zaś są na terenie zakładów z nieznaną liczbą zakładników. Armia otacza zakłady, z powietrza teren patrolują śmigłowce - podało radio algierskie.

Według informacji z piątku porywacze domagali się negocjacji na temat przerwania francuskiej interwencji zbrojnej w Mali. Operacja sił zbrojnych Francji przeciwko islamistom na północy Mali rozpoczęła się 11 stycznia. Wojska francuskie wspierają armię malijską.

bDmMkizx
Czytaj więcej w Money.pl
Dwóch Norwegów już bezpiecznych - _ Nie możemy stracić nadziei. Naszym głównym celem jest to, by nasi pracownicy wrócili do domów _ - mówi przedstawiciel rafinerii.
ONZ potępiła atak terrorystyczny. Chce działać Rada wezwała poszczególne państwa do aktywnej współpracy z władzami algierskimi.
Jest potwierdzenie. Nie żyje Amerykanin Amerykanin, który był zatrudniony w rafinerii gazu In Amenas w Algierii i był zakładnikiem islamistów.
bDmMkizS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)