Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francuskie rafinerie straciły 230 mln euro

0
Podziel się:

Minister gospodarki Christine Lagarde szacowała straty kraju na 200-400 mln euro dziennie.

Francuskie rafinerie straciły 230 mln euro
(ec.europa.eu)

Strajki przeciwko reformie systemu emerytalnego kosztowały rafinerie francuskie, które przez ponad 10 dni nie pracowały, 230 mln euro - poinformowała w komunikacie Francuska Unia Przemysłu Naftowego.

Naftowy gigant Total, który eksploatuje 6 z 12 rafinerii w Francji, oszacował już wcześniej stratę grupy z tytułu strajków na 100 mln euro. Minister gospodarki Christine Lagarde mówiła natomiast, że jeden dzień strajków przeciwko rządowej reformie emerytalnej powodował straty gospodarcze rzędu 200-400 mln euro.

Niektóre media określiły wysokość strat podczas całego czasu trwania strajku na 1,6-3,2 mld euro. Strajki w sektorze naftowym, które ogołociły stacje benzynowe z zapasów i wymusiły zwiększenie importu paliw, stanowiły kulminację akcji protestacyjnej przeciwko planom prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, by podnieść minimalny wiek przechodzenia na emeryturę z obecnych 60 do 62 lat i w ten sposób zredukować deficyt budżetowy. Protesty nie powstrzymały parlamentu przed ostatecznym zatwierdzeniem reformy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t96303.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/reforma;emerytalna;we;francji;strajki;generalne;w;kraju,166,0,691622.html) Reforma emerytalna we Francji: Strajki generalne w kraju Mimo protestów premier nie wycofa ustawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t114051.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francuskie;zwiazki;zapowiadaja;dalsze;strajki,71,0,704327.html) Francuskie związki zapowiadają dalsze strajki _ Nawet jeśli rząd wprowadzi reformę, to nie przestaniemy strajkować _ - ostrzegają liderzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)