Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Generał z Tajwanu skazany za zdradę

0
Podziel się:

Generał sił zbrojnych Tajwanu Lo Hsien-che został skazany na dożywotnie więzienie za pięciokrotne przekazanie Chinom informacji szpiegowskich.

Generał z Tajwanu skazany za zdradę
(PAP/EPA)

Generał sił zbrojnych Tajwanu Lo Hsien-che został skazany na dożywotnie więzienie za pięciokrotne przekazanie Chinom informacji szpiegowskich w zamian za łapówki - podało tajwańskie ministerstwo obrony narodowej.

Jego krótki komunikat na ten temat nie przytacza żadnych bliższych szczegółów sprawy. Dodaje tylko, że Lo został aresztowany w lutym i że może odwołać się od wyroku. Według doniesień mediów, Lo przekazał tajne informacje chińskiej agentce, gdy w latach 2002-2005 stacjonował w Tajlandii. Jego działalność szpiegowska dotyczyła systemów łączności.

Rozmiary współpracy gospodarczej Chin z Tajwanem znacznie się zwiększyły w ostatnich latach, ale Pekin nadal uważa wyspę za swe własne terytorium, które musi odzyskać - w razie konieczności nawet siłą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90777.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tajwan;na;celowniku;chinskich;rakiet,89,0,833113.html) Tajwan na celowniku chińskich rakiet Liczba chińskich rakiet wymierzonych w Tajwan wzrośnie w przyszłym roku do 1800, pomimo ocieplenia relacji między Pekinem i Tajpej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t139681.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinski;general;pogrozil;amerykanom,171,0,832171.html) Chiński generał pogroził Amerykanom Czen Bingde powiedział, że stosunki chińsko-amerykańskie będą zagrożone, jeśli USA po raz kolejny sprzedadzą broń Tajwanowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t92184.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/chinczycy;pojada;na;tajwan;tylko;bogaci,196,0,747460.html) Chińczycy pojadą na Tajwan. Tylko bogaci Chińscy turyści muszą mieć co najmniej jedną złotą kartę kredytową i roczny dochód od 22 tys. dolarów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)