Notowania

wybory 2011
25.08.2011 16:37

Gilowska: Zawsze i wszędzie za Jarosławem Kaczyńskim

Była wicepremier i minister finansów popiera PiS i nie wyklucza, że będzie ekspertem ekonomicznym partii w debacie wyborczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Była wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska zapowiedziała, że w każdej formie i w każdych okolicznościach będzie wspierać PiS oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Nie wykluczyła też, że będzie ekspertem ekonomicznym partii w debacie wyborczej.

_ - Odchodząc z polityki powiedziałam, że bardzo dobrze pracowało się z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim, że będę wspierała pana premiera Jarosława Kaczyńskiego w każdej formie i w każdych okolicznościach. Podobnie jak powiedziałam publicznie, że będę wspierała pana prezydenta Leszka Kaczyńskiego _ - oświadczyła Gilowska, która spotkała się z szefem PiS w jednej z restauracji w Warszawie na ponad dwugodzinnym obiedzie. - _ Zawsze to mówiłam i to zdanie podtrzymuję _ - podkreśliła.

Na pytanie, czy Gilowska będzie ekspertem ekonomicznym PiS w debacie wyborczej, Kaczyński odpowiedział, że jest wdzięczny byłej minister finansów za to, co powiedziała. _ - A cała reszta jest przed nami, bo przecież nie wiemy, czy będą jakiekolwiek debaty. Będziemy się starali przedstawić jakieś propozycje, ale widzę, że druga strona po prostu - jak to się mówi - +w nogi+ _ - dodał prezes PiS.

Gilowska dopytywana, czy będzie ekspertem PiS, odparła: _ Jeśli ojczyzna będzie tego wymagała. Boję się tylko Boga, na pewno nie boję się rozmowy z nikim, a tym bardziej prawdy _.

**

Money.pl/Tomasz Brankiewicz Debaty PiS - PO nie będzie. Przeczytaj dlaczego.**
Prezes PiS podkreślił, że rozmowa z byłą minister finansów była poświęcona w znaczącej części kwestiom ekonomicznym, o których - jak mówił - Gilowska _ wie naprawdę bardzo wiele _. Jego zdaniem _ może nie ma w Polsce drugiej osoby, która wie równie dużo _.

_ - Z jednej strony mówiliśmy o tej debacie, która ma się toczyć w Polsce i która powinna być debatą merytoryczną. Mówiliśmy o sytuacji, jaka jest dziś, diagnoza jest rzeczą niesłychanie ważną. Pani profesor mi to mocno podkreślała, że to jest kluczowa sprawa - mieć dobrą diagnozę sytuacji _ - podkreślił Kaczyński. Jak dodał, rozmawiali z Gilowską _ jak to ludzie, którzy się dobrze znają i dobrze rozumieją _.

Tymczasem rzecznik klubu PO Paweł Olszewski zwrócił uwagę, że Zyta Gilowska jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Podkreślił, że jest to niezależny organ Narodowego Banku Polskiego.

POSŁUCHAJ PAWŁA OLSZEWSKIEGO:

(Dźwięk: IAR)

Olszewski pytany, jak ocenia zaangażowanie się Gilowskiej w kampanię PiS, powiedział, że jest zasadą, iż przedstawiciele Rady Polityki Pieniężnej nie angażują się po żadnej stronie sporu politycznego. _ - W moim przekonaniu jest to absolutnie naganne i karygodne _ - dodał.

więcej o kampanii wyborczej Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;o;po;i;pis;dwa;sprochniale;deby,16,0,896528.html) Konkurent o PO i PiS: Dwa spróchniałe dęby - Oni nie są w stanie zapewnić Polakom spokoju i dobrej przyszłości - mówi o politycznych konkurentach prezes PJN Paweł Kowal.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t97437.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/psl;liczy;na;dory;wynik;chce;15;proc;,88,0,896344.html) W sondażach walczą o próg. Chcą 15 proc. - _ Dla PSL ważne będzie uzyskanie w nadchodzących wyborach parlamentarnych wyniku zbliżonego do osiągniętego przez tę partię w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, czyli trzecie miejsce i 15-16 proc. poparcia _ - powiedział szef ludowców Waldemar Pawlak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t90259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najnowszy;sondaz;wyborczy;rosnie;poparcie;dla;po,216,0,887768.html) Najnowszy sondaż. Rośnie poparcie dla... Gdyby dziś odbywały się wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 37-procentowym poparciem
Tagi: wybory 2011, gilowska, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz