Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gorączka Zachodniego Nilu w USA. To już epidemia?

0
Podziel się:

Liczba zarażonych wzrosła w ciągu tygodnia o 643 osoby.

Gorączka Zachodniego Nilu w USA. To już epidemia?
(Mike Miley/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bFfIQGgl

31 osób zmarło w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym tygodniu na gorączkę Zachodniego Nilu. Liczba zarażonych wzrosła w ciągu tygodnia o 643 - poinformowało w środę amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Od początku roku zmarło już 118 osób.

Z danych opublikowanych przez CDC wynika, że od początku 2012 roku wirusem gorączki Zachodniego Nilu zaraziło się 2626 osób.

Najwięcej przypadków (około 40 proc.) zanotowano w Teksasie. Pojedyncze przypadki choroby wystąpiły we wszystkich stanach USA z wyjątkiem Alaski i Hawajów.

bFfIQGgn

Liczba zachorowań w tym roku jest już trzy razy wyższa niż w całym ubiegłym roku, kiedy to stwierdzono 712 zachorowań i 43 przypadki śmiertelne.

Wirus gorączki Zachodniego Nilu jest przenoszony przez komary. Głównymi objawami choroby są bóle głowy i mięśni, gorączka oraz nudności. Zakażenie może prowadzić do zapalenia mózgu czy zapalenia opon mózgowych, a to z kolei - do paraliżu, śpiączki, czy wreszcie śmierci.

Wirus gorączki Zachodniego Nilu pochodzi z Afryki. W Nowym Jorku wykryto go po raz pierwszy w 1999 r. Dwa lata temu choroba pojawiła się w Turcji, Grecji, Rumunii i Rosji, gdzie było w sumie kilkanaście przypadków śmiertelnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne ofiary egzotycznej choroby w Europie Dwie kolejne osoby zmarły w Serbii z powodu wirusa gorączki Zachodniego Nilu - podały źródła medyczne.
Krztusiec atakuje w USA. To epidemia Tylko w ciągu ostatniego roku liczba zachorowań na krztusiec w stanie Waszyngton wzrosła trzynastokrotnie.
Groźna choroba w 18 stanach. Nie żyje 13 osób Listerioza występuje przede wszystkim wśród zwierząt; u ludzi jest szczególnie niebezpieczna dla noworodków i kobiet w ciąży.
bFfIQGgO
zdrowie
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)