Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin napisał list do członków PO. Krytykuje w niej swoją partię

0
Podziel się:

Działania aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i moralne korzystanie z przywilejów władzy - pisze były minister sprawiedliwości.

Gowin napisał list do członków PO. Krytykuje w niej swoją partię
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bECLZOrp

List b. ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina wystosowany do członków PO jest, zdaniem Stefana Niesiołowskiego, niesprawiedliwy i włącza się w nagonkę przeciwko partii. Waldy Dzikowski uważa, że Gowin nie powinien budować swego programu na krytyce innych.

W liście otwartym wystosowanym dziś do członków Platformy Obywatelskiej, Jarosław Gowin (PO) pisze m.in., że partia ta zrodziła się z protestu przeciwko złej polityce. _ Odnieśliśmy razem wiele politycznych sukcesów _ - przyznaje Gowin, ale padają też słowa krytyki pod adresem PO.

_ Tempo wzrostu gospodarczego maleje. Szybko rośnie bezrobocie. Ponieśliśmy szereg dotkliwych porażek w różnego rodzaju wyborach lokalnych. Nasze koleżanki i koledzy alarmują, że coraz częściej działania samorządowców Platformy i aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy. W efekcie tego wszystkiego nasze notowania spadają, a w naszych szeregach pojawia się zaniepokojenie _ - czytamy w liście, do którego dotarła tvn24.pl.

bECLZOrr

_ Uważam, że ten list jest raczej przejawem (...) nie najlepszego stanu politycznej orientacji pana posła Gowina i stawia go, nie - formalnie, ale faktycznie - poza Platformą. Nie ma żadnych podstaw, żeby w tak ostrych słowach pisać o własnych kolegach, o własnej partii. (...) Przecież niedawno był ministrem i miał znakomitą okazję, aby te pomysły, które teraz formułuje - wtedy zgłaszać. Nie przypominam sobie w najmniejszym stopniu, żeby on zgłaszał jakiekolwiek pomysły, które by wychodziły naprzeciw temu, co teraz mówi _ - powiedział PAP poseł PO Stefan Niesiołowski.

Gowin podkreśla w swoim liście, że _ polityka to rozumna troska o dobro wspólne, poświęcenie się dla Ojczyzny, wyraz aktywnego patriotyzmu. Odwracając się od takiego rozumienia polityki, wybraliśmy koncepcję +ciepłej wody w kranie+. To administrowanie bez odważnych reform, bez strategicznych planów, bezniezbędnych, choć niepopularnych decyzji. Taka koncepcja to przywilej czasów dobrobytu i państw sprawnie urządzonych. Dzisiaj w Polsce +ciepła woda w kranie+ to za mało _.

Niesiołowski uznał, że tego typu zarzuty są _ niegodne człowieka, który deklaruje zasady etyczne w polityce _. _ Zasady etyczne w polityce to jest niekrzywdzenie ludzi, a +ciepła woda w kranie oznacza+, że się nikomu krzywda nie dzieje _ - dodał.

Jak ocenił, list Gowina jest _ bardzo niesprawiedliwy i faktycznie działa na korzyść PiS-u, dlatego że (...) włącza się w nagonkę przeciwko Platformie _. _ Jesteśmy w najbardziej ordynarny sposób codziennie obrażani, wzywa się do obalenia tego rządu wszelkimi metodami, a on (Gowin) tego nie widzi, a formułuje zarzuty _ - powiedział Niesiołowski.

bECLZOrx

_ Gdyby był nadal w rządzie, to pewnie gloryfikowałby działania rządu i swoje - osobiście, będąc członkiem tego rządu (...) Dziwię się trochę, bo brakuje nawet odrobiny lojalności _ - skomentował poseł Waldy Dzikowski (PO).

Jak dodał, radziłby Gowinowi, _ aby więcej mówił o sobie i o swoim programie, a nie budował swojego programu na krytyce innych i swojego głównego konkurenta - premiera _. _ Gdyby to był kampania, to nie ma sprawy, różnić się - rzecz dobra, zwłaszcza na wysokim poziomie kultury politycznej _ - powiedział Dzikowski.

Gowin zwraca też uwagę w swoim liście, że _ Platforma miała być partią niskich i prostych podatków _. _ Tymczasem od paru lat podatki podwyższamy! Podwyższyliśmy VAT, podwyższyliśmy akcyzę, zamroziliśmy progi PIT, podnieśliśmy też składkę rentową _ - napisał.

Wskazuje, że mimo licznych zapowiedzi, nie udało się ograniczyć zatrudnienia w administracji publicznej, a pomimo obietnic zapewnienia powszechnego dostępu do internetu szerokopasmowego - _ wciąż pod względem internetyzacji zajmujemy ostatnie miejsca w Unii Europejskiej _ Gowin zwraca też uwagę, że ciągle brakuje kompleksowej polityki prorodzinnej.

bECLZOry
Czytaj więcej w Money.pl
Rekonstrukcja rządu. Jutro decyzje? Po piątkowych głosowaniach w Sejmie dojdzie do koalicyjnego spotkania polityków PO i PSL.
Platforma: to wszystko wina kryzysu Politycy koalicji PO-PSL za ostatnie spadki poparcia dla rządzącej formacji winią kryzys gospodarczy.
Spore zmiany w PO. Tusk wprowadza zapowiedziane "szybkie działania" Graś poinformował też, że zarząd PO zaproponuje delegatom zmianę statutu partii.
bECLZOrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)