Trwa ładowanie...
bDSaFzkR

Notowania

Gowin – Wszystkie wiadomości

22
18.02.2021 13:02

KOSMOS
 / 
Świat czeka na lądowanie na Marsie, a my poznaliśmy nowego szefa Polskiej Agencji Kosmicznej

Podczas gdy cały świat z oczekiwaniem wygląda wieczornego lądowania łazika Perseverance na Marsie, wicepremier Jarosław Gowin wręczył w nominację na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. Nowym szefem PAK został prof. Grzegorz Wrochna.

33
22.01.2021 10:11

GOWIN
 / 
Kosiniak-Kamysz wzywa do otwarcia biznesów. Gowin odpowiada i zaprasza do Niemiec

Gastronomia, hotelarstwo, turystyka - te branże zdaniem lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza powinny być natychmiast otworzone w reżimie sanitarnym. Co na to wicepremier Jarosław Gowin? - Bardzo chętnie zaproszę Władysława Kosiniaka-Kamysza na spotkanie z politykami niemieckimi. Tam i generalnie w Europie zachodniej obostrzenia wobec świata biznesu są zdecydowanie większe - powiedział w programie "Tłit" szef resortu rozwoju, pracy i technologii. Gowin odniósł się także do protestów przedsiębiorców. - One faktycznie odbijają się bardzo szeroki echem, ale w mediach - stwierdził.

7
19.01.2021 15:27

GOWIN
 / 
Nowy wiceminister w resorcie rozwoju. Zajmie się inwestycjami zagranicznymi

Grzegorz Piechowiak nowym wiceministrem w MRPiT oraz pełnomocnikiem ds. inwestycji zagranicznych.

318
11.01.2021 12:49

GOWIN
 / 
Pomoc dla gmin górskich. Gowin odpowiada na bunt górali

Do gmin górskich ma trafić 1 mld złotych wsparcia - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. W tym 700 mln na inwestycje i ok. 300 na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Przedsiębiorcy poszkodowani przez lockdown apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń.

230
22.12.2020 8:22

GOWIN
 / 
Gowin sypnie kasą dla górali? "Przecież żyją z zimy przez resztę roku"

Fundusz wsparcia regionów górskich - taką roboczą nazwę ma nowy projekt rządu. Chodzi o załatanie dziury w portfelach mieszkańców miejscowości górskich, którym rząd odciął możliwość zarabiania na turystyce.

bDSaFzkT
273
14.12.2020 10:29

GOWIN
 / 
Luzowanie obostrzeń. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Gowin odpowiada

Jeśli zachorowania będą się utrzymywać w obecnej skali, to w drugiej połowie stycznia dojdzie do rozluźnienia rygorów epidemicznych, czyli powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

10
18.11.2020 19:55

GOWIN
 / 
Możliwa rządowa pomoc dla kolejnych branż. "Tam, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza"

Musimy kierować precyzyjną pomoc do branż, których sytuacja jest najtrudniejsza - w pierwszej kolejności do sektorów objętych obostrzeniami - mówi wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin i nie wyklucza, że wsparcie zostanie rozszerzone dla kolejnych grup.

6
16.11.2020 10:21

GOWIN
 / 
Jarosław Gowin o warunkach odmrażania kolejnych branż

"Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże" - mówił Jarosław Gowin w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Minister przedstawił również plan na naprawę polskiej gospodarki.

93
09.11.2020 9:23

HANDEL
 / 
Gowin: "Jest szansa, że sklepy meblowe wkrótce będą otwarte"

O godz. 9.30 rozpoczyna się spotkanie wicepremiera Jarosława Gowina z przedstawicielami branży meblarskiej. Jak twierdzi wiceszef rządu, jeśli uda się wypracować odpowiednie rozwiązania dotyczące restrykcji sanitarnych, to niedługo takie sklepy zostaną otwarte. Gowin podkreślał też, że resort rozwoju był za tym, by sklepów meblarskich nie zamykać. Oponowało ministerstwo zdrowia. - To jest decyzja całego rządu, opinia resortu zdrowia przeważyła – powiedział wicepremier.

bDSaFzkZ
21.10.2020 13:15

GOWIN
 / 
Resort rozwoju chce kolejnych spotkań z przedsiębiorcami

- Będę rekomendowała wicepremierowi Gowinowi spotkanie kierownictwa MRPiT m.in. z branżą eventową, organizacji kongresów, targów i szkoleń - powiedziała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

72
01.03.2020 12:13

NAGRODA NOBLA
 / 
Marzenie o Noblu nie tak odległe. Polscy naukowcy od lat ocierają się o główną nagrodę

Za poszukiwanie mikroskopijnych oznak nowotworów i za walkę z rakiem. Za badanie ludzkiej psychiki i dbanie o stan polskiej literatury. Za rozwój badań w dziedzinie fizyki i chemii. Polscy naukowcy podczas pierwszej gali Nauki Polskiej zostali obficie nagrodzeni. A wszystko to w dniu rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

7
26.11.2019 16:54

DEFICYT
 / 
Budżet na 2020 r. Rząd pisze go na nowo

Upór Jarosława Gowina i jego zwycięstwo ws. zniesienia limitu 30-krotności przy obliczaniu wysokości składek na ZUS zmusił rząd do ponownego pisania budżetu na przyszły rok. To pierwsze poważne zadanie przed nowym ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim.

83
04.09.2019 15:08

GOWIN
 / 
Nie będzie podatku cyfrowego? Wicepremier Gowin nic nie wie, a wiceprezydent USA tak

- Nic mi nie wiadomo, aby rząd się wycofał z tego podatku - mówi money.pl wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Kilka dni temu wiceprezydent USA Mike Pence dziękował, że Polska zrezygnowała z wprowadzenia tego podatku. - W najbliższych dniach sprawa zostanie wyjaśniona. Jeśli zapadłaby taka decyzja, to na pewno w ramach pewnej transakcji. Bilans i korzyści musi zgadzać się i po stronie polskiej, i amerykańskiej - dodał.

bDSaFzla
102
07.07.2019 18:57

NEWSROOM
 / 
Ryczałtowy ZUS do zmiany? "Zobaczymy, jaki będzie stan budżetu"

Czy z ryczałtowym ZUS-em należy skończyć? To pytanie wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi w programie #Newsroom zadał Sebastian Ogórek, wicenaczelny money.pl. - Analizujemy argumenty uważnie. Za wcześnie jest, by cokolwiek przesądzać. Zobaczymy, jaki będzie stan budżetu - stwierdził Gowin.

341
04.06.2019 9:13

NAGRODY DLA MINISTRÓW
 / 
Jarosław Gowin zwrócił nagrodę sprzed roku. Publikuje dowód wpłaty

Jarosław Gowin publikuje skan przelewu i udowadnia, że zwrócił premię przyznaną przez premier Szydło w 2017 roku. - Kolejna próba uderzenia w obóz Dobrej Zmiany okazuje się kapiszonem - napisał na Twitterze, odnosząc się do publikacji "Faktu". Po chwili jednak wpis zniknął, a następnie... pojawił się ponownie.

23.05.2019 13:35

PIS
 / 
Piątka Kaczyńskiego. Gowin: ja bym obiecał mniej

- Obiecałbym mniej niż Kaczyński, co nie znaczy że on formułując „piątkę” przelicytował – powiedział w programie „Money. To się liczy” Jarosław Gowin, wicepremier. – Na wszystkie obietnice pieniędzy wystarczy, ale nie ma już żadnych środków na rozszerzanie programów społecznych. Wierzę, że przy obecnym tempie rozwoju polskiej gospodarki uda się sfinansować wszystkie te programy bez podnoszenia podatków.

23.05.2019 8:01

GOSPODARKA
 / 
Spór w rządzie? Gowin: liczę, że przekonam moich kolegów w rządzie

- Obniżenie podatków zawsze mi się podoba – tak w programie "Money. To się liczy" Jarosław Gowin komentował propozycje zmian w progach podatkowych (przyp. red. 17 proc. z 18 proc.). - Gorzej z likwidacją 30-krotności. O tym jeszcze w rządzie będziemy rozmawiać. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać moich kolegów, by od tego odejść. Choć mam świadomość, że ministrowie tacy jak ja czy Jadwiga Emilewicz są w tym rządzie w mniejszości. Będzie w tej sprawie rzetelna, twarda, uczciwa dyskusja.

49
13.05.2019 15:13

JAROSŁAW GOWIN
 / 
Gowin dla money.pl: Nie mam mowy o zwrocie mienia pożydowskiego. To wynika z prawa rzymskiego

- Nie ma sensu straszyć Polaków. Robią to polscy politycy, ale też boty zainstalowane poza granicami Polski; jak wskazują różne badania - w Rosji – mówi money.pl wicepremier Jarosław Gowin o tzw. ustawie 447.