Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|

Gowin się cieszy. Przedsiębiorcy "spuścili premiera po brzytwie"

254
Podziel się:

Dwie godziny trwało spotkanie premiera Morawieckiego z przedsiębiorcami. Nic jednak nie dały, a wśród szefów firm nie ma akceptacji podatkowych zmian w ramach Polskiego Ładu – pisze gazeta.pl. Spotkanie odbyło się poza Jarosławem Gowinem i to z jego otoczenia płyną słowa radości, że – jak cytuje gazeta.pl – przedsiębiorcy "spuścili premiera po brzytwie".

Gowin się cieszy. Przedsiębiorcy "spuścili premiera po brzytwie"
Jarosław Gowin z zadowoleniem przyjął informacje, że premierowi nie udało się spotkanie -piszą dziennikarze (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Jak opisują dziennikarze, rozmowy mogły mieć jedynie zadanie PR-owe. Premier na tym spotkaniu prosił, aby - jeśli pracodawcy mają jakieś propozycje - to najlepiej, aby się one "bilansowały budżetowo". Jeśli coś miałoby zostać wykreślone to w zamian trzeba zapewnić pieniądze z innych źródeł.

Rada Przedsiębiorczości wydała stanowisko ws. rezultatów rozmowy. Jak czytamy: "kluczowe znaczenie dla warunków prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej ma stabilność i pewność prawa. Polski Ład tę stabilność zaburza". Jak dodają, "zamiast ograniczać szarą strefę, Polski Ład może przyczynić się do jej powiększania".

- To była desperacka próba Morawieckiego, by dogadać się z karpiami, jak przyspieszyć wigilię. Nie powiodła się – tak gazeta.pl cytuje jedną z osób blisko współpracujących z Gowinem.

Zobacz także: "Tłuste koty" PiS. Suski: Mam dwa koty, jeden jest tłusty

Główne elementy podatkowej części Polskiego Ładu to podwyżka kwoty wolnej od podatku do 30 tys. i wzrost do 120 tys. zł progu podatkowego. Zmiany zakładają też wprowadzenie 9-procentowej składki zdrowotnej, której nie będzie można odliczyć od podatku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(254)
PREZES SM Doż...
3 lata temu
Gowin... Spółdzielczość Mieszkaniowa - jak w PRL-u; każdy PREZES jak lokalny "Łukaszenko", trzyma "w szachu" Policję, Prokuraturę i Sądy... a Pan Jarosław Gowin, wicepremier, minister kierujący ministerstwem odpowiedzialnym za nadzór nad "putinizacją" Spółdzielczości Mieszkaniowej przez 6 lat nie zrobił nic. 12 milionów Polaków nadal musi żyć w totalitarnym systemie pseudo spółdzielczości mieszkaniowej stworzonym przez "komunistyczne władze"... Zarządy SM, Rady Nadzorcze SM to przechowalnia postkomunistycznych "czerwonych książąt", sponsoring powrotu Donalda i trująca spuścizna "okrągłego stołu" z którym przez 30 lat IV RP nie potrafi zrobić nic, tak aby 12 milionów Polaków mogło znowu żyć w wolnej, demokratycznej Polsce. Jarosławie! "Lech się w grobie przewraca"...
KAROLINA
3 lata temu
GOWIN TO JEST MUL KTORY SIE NZ NICZYM NIE ZNA
Emerytura Sta...
3 lata temu
pozdrawia Premiera i jego ład dla leni .Ludzi z ponad 40 letnim stażem w płaceniu haraczu, chce nadal zmusić do pracy , aby zagospodarować ich kapitał emerytalny .Oczywiście po ich śmierci z przepracowania, gdyż zgromadzony kapitał emerytalny nie jest dziedziczony .Łatwe pieniądze na podwyżki dla parlamentarzystów i prezydenta.
Halinka
3 lata temu
Dajta spokój! A kiedy ten Morawiecki wprowadzi składkę radyjkowa? Każdy przedsiębiorca powinien co łaska płacić ze 200-300 zł na wielkie dzieła ojca Tadeuszka, toby sobie mógł w zakładzie puszczać radio Maryja. To premier jest? Pff nie premier ten Morawieski
Do ciemnego l...
3 lata temu
Czyli pieniędzy w budżecie nie ma. Rozdali, rozkradli. A na koniec ogłosili proklamację bolszewicką o głupiej nazwie Nowy Ład. Ci którzy mają więcej, bo ciężko pracują, mają podwyższyć stopę życiową menelom. Na PiS głosowali ludzie tacy sami jak cały PiS- pozbawieni mózgów i wyobraźni, bez duszy.
...
Następna strona