Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Nowy Ład. Gowin ma własny pomysł, liczy na poparcie

30
Podziel się:

Porozumienie przedstawi propozycje w kwestiach podatkowych, aby zniwelować negatywne skutki dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz samorządów – zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Nowy Ład. Gowin ma własny pomysł, liczy na poparcie
Jarosław Gowin ma własny plan. (Materiały prasowe, Twitter.com, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii)
bEDQMHat

Jarosław Gowin nie zgadza się z rozwiązaniami podatkowymi proponowanymi przez resort finansów w ramach Polskiego Ładu. Według niego, prowadzi ona do dużego wzrostu opodatkowania dla mikro, małych i średnich firm, a więc dla polskich przedsiębiorców.

- Tymczasem duże spółki, które w ogromnej mierze należą do kapitału zagranicznego uniknęłyby płacenia tak wysokich podatków - znaczył wicepremier. Jak podkreślił, jego partia, opowiadająca się za ideą patriotyzmu gospodarczego, nie może zaakceptować.

Zobacz także: Polski Ład bez pełnego poparcia Porozumienia. Gowin gotowy jeszcze raz odejść?
bEDQMHav

Wicepremier zapowiedział, że jego ugrupowanie pracuje obecnie i wkrótce przedstawi własne propozycje w kwestiach podatkowych. Liczy na poparcie dla tych rozwiązań ze strony koalicjantów.

Choć uważa, że podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł to równanie do przyzwoitego, europejskiego poziomu, to ma jednak swoje negatywne skutki uboczne dla samorządów.

bEDQMHaB

Dlatego też chciałby, aby wprowadzić nowe rozwiązania systemowe zapewniające stabilność finansową samorządów. Proponuje by miały one większy niż obecnie udział w podatkach PIT i CIT. W przypadku podatku PIT proponowany jest wzrost z obecnego ok. 50 proc. do 60 proc.

- Na ten temat rozmawiałem parę dni temu z przedstawicielami wszystkich organizacji samorządowych i muszę powiedzieć, że wszystkie te konsultacje pokazują, że jest to rozwiązanie, które, przynajmniej kierunkowo, ma zdecydowaną akceptację samorządowców ponad podziałami partyjnymi. Dlatego liczę bardzo, że propozycja Porozumienia jeśli chodzi o nowe zasady finansowania samorządów zostanie zaakceptowana przez cały obóz rządowy - podkreślił wicepremier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQMHaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(30)
podatnik
2 miesiące temu
kolejne komplikacje w systemie podatkowym. ktoś to jeszcze ogarnia??
RED
2 miesiące temu
TY GŁUPI PALANCIE SWOJE POMYSŁY TO WSADŹ SOBIE W DUPĘ TY NIE U DACZNIKU .POCHWAŁ SIĘ CO ZROBIŁEŚ JAK BYŁEŚ MINISTREM SZKOLNICTWA WYŻSZEGO.
bravo Gowin
2 miesiące temu
a kto wybierze PIS po takich podwyżkach i drozyznie a do tego sami sobie z duda dają podwyżki o 40% - Gowin ma racje to już koniec polityczny nieudolnego PIS są beż szans .... po miesiącu pracownicy odczują skutki podwyżek cen i się zacznie zjazd w sondażach ...
bEDQMHaX
Po rozumienie
2 miesiące temu
Widzieli, że wszędzie gdzie był tam mącił. Po co go wzięli do ZP???
joanna
2 miesiące temu
Jak stary prezes chce działać, to niech sobie założy firmę. Zobaczy wtedy jak taki mały przedsiębiorca dostanie w tyłek PISim Nowym okradającym ładem! Stary dostaje kupę kasy, za to że nigdy nie zhańbił się pracą, a i teraz inni robią na niego i dla niego. Obiecał nam Polskę w ruinie i tego dotrzymuje.
...
Następna strona