Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Ulga dla klasy średniej. Gowin przedstawia propozycje

108
Podziel się:

- Nie może być tak, że osobom, które zarabiają ciut lepiej, podnosi się podatki o połowę - powiedział na antenie Polsat News wicepremier Jarosław Gowin i przedstawił swoje pomysły na ulgę dla klasy średniej.

Ulga dla klasy średniej. Gowin przedstawia propozycje
Jarosław Gowin obiecuje ulgę dla klasy średniej. (Flickr, KPRM)

Od momentu prezentacji założeń Polskiego Ładu wicepremier i szef Porozumienia zapewnia, że osoby zarabiające miesięcznie poniżej 13 tys. złotych nie odczują negatywnie zmian w podatkach.

Chodzi np. o likwidację możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Jak zapewnia Gowin, planowana ulga dla klasy średniej ma zniwelować różnice.

- Już na konwencji mówiliśmy o uldze dla klasy średniej i to jest propozycja porozumienia - powiedział Gowin na antenie Polsat News. - Nie może być tak, że osobom, które zarabiają ciut lepiej podnosi się podatki o 50 proc.

Zobacz także: Polski Ład. Biznes już rozmawia z rządem o zmianach. Padła deklaracja ze strony Gowina

Szef porozumienia zapewnia, że swoje propozycje przekazał premierowi. Pierwszym elementem ulgi, na który Mateusz Morawiecki już się zgodził, jest obniżenie stawki ryczałtu podatkowego dla twórców i przedstawicieli wolnych zawodów.

Ulga dotyczy jednak tylko jednej grupy, a ma dotyczyć wszystkich.

- Zaproponowałem, aby od własnej składki zdrowotnej przedsiębiorcy mogli odliczać wysokość składek zatrudnianych osób - powiedział w poniedziałek Gowin.

Wicepremier mówił też o wpływie Polskiego Ładu na sytuację finansową w samorządach.

Część samorządowców skarży się, że Polski Ład przyniesie im duże straty.

- O tym wiedzieliśmy od początku, stąd fundusz inicjatyw lokalnych - powiedział Gowin. - Ale jesteśmy otwarci na dyskusję o udziale samorządowców w podatku PIT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(108)
T.B.
3 lata temu
Oczywiście, emeryci z emeryturami poniżej 13 tys. zł na ulgę nie zasługują. W końcu przecież dostają i tak za dużo, żeby umrzeć
RENATA
3 lata temu
Proponuję obniżenie podatków np. do 15% dochodowy i VAT bez ulg system prosty bez potrzeby opasłych tomów rozporządzeń wówczas ustawa o podatku VAT i podatku dochodowym liczyła by jedna stronę. Zalety nie potrzebna infolinia KIS, interpretacje indywidualne, itd.
Ben
3 lata temu
Śmieszne ulgi i łatanie Nowego Ładu. Klasa średnia nie zaczyna się od 10 tys. na rękę a od 15 tys. na osobę w rodzinie. Reszta to bieda a nie klasa średnia. Te pomysły aby dalej okradać pracujących i wybitniejszych bardzo źle się skończy dla gospodarki a nawet podatków bo nikt za darmo robić nie będzie szczególnie jak już przestaje się opłacać w Polsce mieć cokolwiek (przez podatki).
Janek
3 lata temu
Gowin to szczwany lis; przebiegły i podstępny, walczy o jakiś super stołek. Niech was nie zwiedzie jego pozorny spokój
xxx
3 lata temu
1. ogłaszamy nowy ład, gdzie głównie skupiamy się na podnoszeniu podatków tym, którzy na nas nie głosują. 2. robi się szum 3. okazuje się, że jednak część naszych wyborców zmiany dotkną 4. okazuje się, że zmiany dotkną też naszych działaczy. 5. głupio powiedzieć, że się wycofujemy, bo opozycja jest wprawdzie nieudolna, ale będzie pyszczyć 6. każdego dnia wczytujemy się w te głupoty które obiecaliśmy i wprowadzamy do nich poprawki 7. w końcu wprowadzamy Nowy Ład - de facto nic się zmienia poza kolejnym skomplikowaniem prawa i wprowadzeniem tysiąca ulg, którymi można się chwalić, ale nikt nam nie zarzuci że nic robiliśmy 8. Ogłaszamy, że z sukcesami walczymy z problemami, które sami generujemy..
...
Następna strona