Notowania

wiadomości
18.06.2010 03:58

Grupa Tubądzin z nowoczesną linią produkcyjną

Świętują potentaci z branży ceramicznej. W czwartek w zakładzie w Tubądzinie (pow. sieradzki) dokonano otwarcia nowoczesnej linii produkcyjnej, która pozwoli wytwarzać płytki o formacie 223 na 448 mm.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ten rozmiar dotychczas był praktycznie niedostępny na polskim rynku. - Wyścig o miano stolicy polskiej ceramiki trwa - mówił podczas otwarcia minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. - Dziś na czoło wysunął się Tubądzin. Na uroczystości otwarcia był także m.in. były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss. Dzięki nowo otwartej linii moce produkcyjne Grupy Tubądzin, w której skład wchodzą jeszcze zakłady w Ozorkowie oraz niemieckim Mogensdorfie, mają wzrosnąć o 30 procent i powinny wynosić co najmniej 17 mln metrów kwadratowych płytek rocznie. Początki Tubądzina sięgają roku 1983. Wówczas Andrzej Wodzyński oraz nieżyjący Zygmunt Kaźmierski założyli firmę w Bartochowie. Pomysł chwycił i pięć lat później przeniesiono wytwarzanie płytek ceramicznych do Tubądzina. W 1994 roku zakład uruchomił nowoczesną linię produkcyjną z wykorzystanie technologii jednokrotnego wypału. Dwa lata później Tubądzin rozpoczął produkcję listew ceramicznych i dekoracji. Już w roku 2000 firma uruchomiła zakład w Ozorkowie. Jest to
jedna z najnowocześniejszych tego typu firm w Europie. W kwietniu 2008 roku Grupa Tubądzin kupiła od niemieckiego producenta płytek firmę Korzilius i dzięki temu poszerzyła swoją ofertę. Tubądzin ma także centrum logistyczne w Ozorkowie.

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz