Notowania

imigranci we włoszech
01.08.2011 12:27

Gwałtowny protest imigrantów i zamieszki w Bari

Około trzydziestu policjantów odniosło obrażenia w rezultacie buntu imigrantów w rejonie Bari na południu Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Około trzydziestu policjantów odniosło obrażenia w rezultacie buntu imigrantów w rejonie Bari na południu Włoch. Imigranci zablokowali drogi i tory kolejowe, a funkcjonariuszy obrzucili kamieniami.

Powodem kolejnego ich protestu, tym razem jednak wyjątkowo gwałtownego, są opóźnienia w procedurach przyznawania azylu w miejscowym ośrodku dla uchodźców. Imigranci domagają się natychmiastowego wydania dokumentów legalizujących pobyt we Włoszech.

Demonstranci wylegli na ulice; niektórzy z łomami w rękach. Kamieniami zaatakowali policję. Media podają, że obrzuceni zostali także przechodnie oraz ekipa telewizyjna.

W rezultacie protestu zablokowana została linia kolejowa Bari-Foggia. Sytuację określa się jako bardzo poważną.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t136962.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;przybywa;imigrantow;na;lampedusie,160,0,829088.html) Włochy: Przybywa imigrantów na Lampedusie 1240 imigrantów przybyło dziś sześcioma łodziami i małymi statkami na włoską wyspę Lampedusa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t34243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wroca;granice;w;ue;sa;przeciw;schengen,201,0,818121.html) Wrócą granice w UE? Są przeciw Schengen Po tygodniach sporów o tunezyjskich imigrantów władze Francji i Włoch są teraz gotowe dojść do porozumieni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t138010.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/chca;zawiesic;schengen;-;przez;imigrantow,88,0,817240.html) Chcą zawiesić Schengen - przez imigrantów To reakcja Francuzów na napływ nielegalnych imigrantów z Afryki wjeżdżających do kraju przez Włochy.
Tagi: imigranci we włoszech, bari, włochy, imigranci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz