Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gwinea: Katastrofa promu - co najmniej 30 ofiar śmiertelnych

0
Podziel się:

Co najmniej 30 osób zginęło w katastrofie promu, który w piątek
wieczorem zatonął u wybrzeża Gwinei w zachodniej Afryce.

Gwinea: Katastrofa promu - co najmniej 30 ofiar śmiertelnych
(KHAN PALASH/SIPA/EAST NEWS)
bFfJJOHp

Co najmniej 30 osób zginęło w katastrofie promu, który w piątek wieczorem zatonął u wybrzeża Gwinei w zachodniej Afryce - poinformowała wczoraj agencja prasowa Guinee News.

Na pokładzie promu było ponad 60 osób, z których 27 udało się uratować. Według władz, pozostali pasażerowie zginęli, choć jak na razie znaleziono jedynie osiem ciał - sześciu kobiet i dwojga dzieci.

Takie katastrofy u zachodniego brzegu Afryki zdarzają się bardzo często i ginie w nich wielu ludzi. Niemiecka agencja dpa zwraca uwagę, że ze względu na silne prądy w Atlantyku jedynie nieliczni mieszkańcy tego regionu uczą się pływać.

bFfJJOHr
Czytaj więcej w Money.pl
Dyżurny spod Szczekocin opuścił dziś szpital Śledczy po raz kolejny zwrócą się do biegłych o opinię, czy dyżurny może uczestniczyć w czynnościach procesowych.
Będzie bezpieczniej w kopalniach? Planują... We wrześniu Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ma ogłosić konkurs na realizację nowych projektów badawczych, które poprawią warunki pracy górników.
Samolot rozbił się w Jastarni. Zahaczył o... - _ Pilot poderwał maszynę, zahaczył o drzewa i dziobem uderzył w ziemię _ - relacjonuje świadek.
bFfJJOHS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)