Notowania

hamas
12.09.2013 22:23

Hamas ostrzega opozycję. Ta szykuje protest

- 11 listopada nie będzie w Gazie żadnych demonstracji - oznajmił stanowczo rzecznik islamistów rządzących w Strefie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andydr/CC/Flickr)

11 listopada, rocznica śmierci przywódcy Fatahu Jasera Arafata, zapowiada się w Strefie Gazy jako dzień wielkich demonstracji przeciwko władzy islamskiego Hamasu na tym terytorium palestyńskim. Jednak Hamas podkreśla, że nie dopuści do żadnych wystąpień opozycji.

Rzecznik Hamasu Islam Szawan, który stoi również na czele sił bezpieczeństwa tego ruchu, oświadczył w czwartek, na dwa miesiące przed zapowiadanymi demonstracjami, że są one częścią _ planu rozbicia palestyńskiej opozycji i wprowadzenia chaosu w Gazie _.

_ - 11 listopada nie będzie w Gazie żadnych demonstracji _ - oznajmił stanowczo rzecznik islamistów rządzących w Strefie.

Według Szawana za przygotowywanymi wystąpieniami ulicznymi _ kryją się władze Autonomii Palestyńskiej rządzonej przez Fatah i izraelską służbę bezpieczeństwa _, które postawiły sobie za zadanie _ storpedować wysiłki ruchu oporu _ podejmowane przeciwko Izraelowi.

W ostatnich tygodniach nasiliły się prowadzone przez Hamas obławy i aresztowania wśród zwolenników Fatahu - pisze z Gazy korespondent agencji EFE.

Palestyński ruch protestacyjny w Gazie przyjął nazwę Tamarud (po arabsku powstanie). Tak nazywał się ruch, który doprowadził do obalenia prezydenta Mursiego w Egipcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Hamas: To straszliwa masakra policyjna Obalenie rządu egipskiego prezydenta islamisty Mohammeda Mursiego oznacza dla Gazy utratę dotychczasowego sojusznika, jakim był Kair, arabska stolica, która odgrywała w stosunkach izraelsko-palestyńskich przez ostatnie 30 lat kluczową rolę.
To porozumienie zakończy 65-letni konflikt? Druga runda izraelsko-palestyńskich negocjacji pokojowych odbędzie się 14 sierpnia w Jerozolimie - poinformował Departament Stanu USA.
Hamas odrzuca plan rozmów z Izraelem Rzecznik rządu Hamasu Ihab al-Ghusejn oświadczył, że naród palestyński nie zaakceptuje negocjowania w jego imieniu bez stosownego mandatu.
Tagi: hamas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz