Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
heathrow
19.01.2013 13:05

Heathrow zasypane. Są opóźnienia i odwołane loty

Linie British Airways - największy operator lotniska - ostrzegły pasażerów przed dalszymi zakłóceniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

Z powodu obfitych opadów śniegu na londyńskim lotnisku Heathrow odwołano dzisiaj rano dalszych sto rejsów, głównie na trasach europejskich. Wiele samolotów wystartowało z opóźnieniem.

Linie British Airways - największy operator lotniska - ostrzegły pasażerów przed dalszymi zakłóceniami.

W normalnych warunkach na Heathrow w ciągu godziny startuje i ląduje ponad 40 maszyn. W piątek w niektórych godzinach było ich tylko sześć. Pierwszeństwo przyznawano lotom na długich trasach.

Niektórzy pasażerowie skarżyli się, że spędzili długi czas na pokładzie samolotów, które ostatecznie nie odleciały, a potem mieli problemy z odzyskaniem bagażu - donoszą brytyjskie media. Kilkuset pasażerów spędziło noc z piątku na sobotę koczując na lotnisku.

Heathrow jest najruchliwszym europejskim lotniskiem pod względem liczby pasażerów. W 2012 r. przez lotnisko przewinęło się 70 mln pasażerów. Dziennie przylatuje tam oraz odlatuje ok. 1300 samolotów.

W 2010 r., gdy z powodu opadów śniegu Heathrow trzeba było zamknąć całkowicie, operator lotniska zainwestował 36 mln funtów w sprzęt do odśnieżania. Mimo to w opinii części pasażerów również i w tym roku przegrał z pogodą.

Dalsze opady przewidziane są w czasie bieżącego weekendu, głównie we wschodniej i północnej Anglii.

Zimowa pogoda powoduje też zakłócenia w ruchu pociągów; niektóre linie zmieniły rozkłady.

Czytaj więcej w Money.pl
Zima paraliżuje wielkie lotnisko. Odwołane loty Powodem są obawy o opady śniegu do 15 cm oraz zamarzająca mgła.
Lotniska w Polsce. Do Łodzi wracają połączenia lotnicze do Edynburga, Mediolanu i Bristolu Od wiosny przyszłego roku z łódzkiego lotniska będzie można ponownie polecieć do Edynburga, Mediolanu i Bristolu - poinformowała rzeczniczka Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta Ewa Bieńkowska.
Zamkną drugie co do wielkości lotnisko Obsługuje ono przede wszystkim tanie linie lotnicze i loty cargo. Wszystkie połączenia skierowane zostaną na lotnisko Fiumicino.
Tagi: heathrow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz