Notowania

Przejdź na
unia
24.02.2011 10:40

Hiszpania: Unia za słaba na Libię

Według hiszpańskiej gazety, nie sprawdzają się ani Catherine Ashton, ani Herman Van Rompuy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Hiszpańska gazeta _ El Mundo _ wyraża opinię, że aby reagować na kryzysy, takie, z jakim obecnie mamy do czynienia w Libii, Unia Europejska potrzebuje _ silnego rządu _.

_ Tragiczne wydarzenia w Libii po raz kolejny udowodniły, że UE nie jest w stanie odpowiednio reagować na większe kryzysy. Europa nie znalazła odpowiedzi na masakrę, dokonywaną przez reżim Muammara Kadafiego. UE nie wie, jak poradzić sobie z grożącą falą uchodźców i pozostaje bezczynna wobec wzrostu cen ropy _ - pisze _ El Mundo _.

Zdaniem tej gazety _ UE potrzebuje prawdziwej polityki wspólnotowej, a ta jest możliwa tylko z silnym europejskim rządem _. _ El Mundo _ konkluduje: _ Eksperymenty z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem i szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton nie funkcjonują _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t86769.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;wzywa;izrael;zrezygnujcie;z;osadnictwa,72,0,707400.html) Unia wzywa Izrael: Zrezygnujcie z osadnictwa _ - Kolonie we wschodniej Jerozolimie są nielegalne _ - twierdzi szefowa dyplomacji UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t87179.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ue;naciska;na;rosje;ustalcie;kto;pobil;dziennikarza,225,0,706785.html) UE naciska na Rosję: ustalcie, kto pobił dziennikarza Atak wygląda jak próba uciszenia mediów - twierdzi Ashton.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t98744.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/beda;kary;za;lamanie;dyscypliny;budzetowej,248,0,632568.html) Będą kary za łamanie dyscypliny budżetowej To jedna z zasad, które mają zwiększyć zaufanie rynków do stabilności budżetowej krajów Unii.
Tagi: unia, przywództwo, ashton, rompuy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz