Notowania

Hugo Chavez przejął hotel Hilton

Hotel na karaibskiej wyspie Margarita miał być rzekomo zaniedbywany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Ponieważ hotel miał być rzekomo zaniedbywany, prezydent Wenezueli Hugon Chavez znacjonalizował budynek na karaibskiej wyspie Margarita._ _

_ - Powiedziałem, "Wywłaszczmy ich " - i zostali wywłaszczeni _ - powiedział Chavez w wenezuelskiej telewizji państwowej. - _ Zmienię także nazwę Margarita Hilton. Hotel otrzyma lokalną nazwę, Hilton jest marką międzynarodową, nie pochodzi stąd - _ wyjaśniał prezydent. W swoim dekrecie Chavez skrytykował kierownictwo hotelu za zaniedbywanie budynku. Nacjonalizacja jest wskazana, aby wspierać rozwój turystyki na wyspie.

Grupa Hilton oświadczyła, że sprawdza w jakim stopniu zapowiedź Chaveza dotyka interesy firmy. Państwowa licencja na prowadzenie hotelu wygasła przed kilkoma dniami. W przeszłości grupa Hilton straciła już licencję na prowadzenie dwóch hoteli w Wenezueli.Prezydent żalił się ponadto, że kierownictwo hotelu nie było kooperatywne, kiedy w ubiegłym miesiącu rząd chciał zorganizować w hotelu szczyt przywódców państw afrykańskich i południowoamerykańskich. Dlatego też prezydent postanowił wywłaszczyć należących do wenezuelskiej elity gospodarczej właścicieli hotelu.

Już od ponad dziesięciu lat Chavez podąża agresywnym kursem nacjonalizacji przejmując kontrolę nad licznymi gałęziami przemysłu - znacjonalizowany został między innymi sektor nafciarski, branża telekomunikacyjna oraz przemysł stalowy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz