Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hugo Chavez rządzi ze szpitala. Maduro go broni

0
Podziel się:

W 10-minutowym przemówieniu Nicolas Maduro bronił decyzji Chaveza o kierowaniu krajem ze szpitalnego łóżka w Hawanie.

Hugo Chavez rządzi ze szpitala. Maduro go broni
(PAP/EPA)

Wiceprezydent Wenezueli Nicolas Maduro (na zdj.) wygłosił wczoraj krótkie orędzie o stanie państwa zastępując chorego szefa państwa Hugo Chaveza.

W 10-minutowym przemówieniu Maduro bronił decyzji Chaveza o kierowaniu krajem ze szpitalnego łóżka w Hawanie mimo apeli opozycji aby ustąpił i mianował tymczasowego prezydenta.

_ - Przestrzegamy konstytucji w sposób nienaganny _ - powiedział Maduro.

Nie ujawnił on żadnych nowych informacji i ostanie zdrowia prezydenta, który 11 grudnia ub. r. przeszedł na Kubie czwartą już operację usunięcia zmian nowotworowych. Z powodu choroby nie mógł on złożyć w konstytucyjnym terminie, to jest 10 stycznia, przysięgi prezydenckiej na kolejną sześcioletnią kadencję po zwycięstwie w wyborach z 10 października.

Maduro poinformował natomiast, że Chavez postanowił mianować wiceprezydenta Eliasa Jauę nowym ministrem spraw zagranicznych. Zdaniem Reutera, miało to świadczyć, że Chavez, mimo choroby, kontroluje sytuację w kraju.

Natomiast zdaniem opozycji sytuacja, w której przywódca niepodległego kraju kieruje nim z zagranicy jest nie do zaakceptowania. _ - Stoimy w obliczu nielegalnego rządu. Żądamy aby decyzje dotyczące Wenezueli były podejmowane w Wenezueli _ - powiedział jedne z przywódców opozycji Maria Corina Machado.

Według oficjalnych komunikatów, stan zdrowia Chaveza poprawia się.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent odzyskał "pełnię sił intelektualnych" Prezydent Wenezueli wraca do siebie po przebytej niedawno na Kubie sześciogodzinnej operacji usunięcia tkanek zaatakowanych przez nowotwór.
Twierdzi, że już nie ma raka. Będzie startował Hugo Chavez zapewnił, że nie ma raka i zdrowie pozwala mu na ubieganie się o reelekcję w wyborach prezydenckich w październiku.
Prezydent w śpiączce? Brat go odwiedził Hugo Chaveza nie jest w stanie śpiączki jak głosiły niektóre źródła - powiedział jego brat Adan, który odwiedził go w Hawanie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)