Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Huragan Gustav zmierza w kierunku wybrzeża USA

0
Podziel się:

Burmistrz Nowego Orleanu zarządził obowiązkową ewakuacje miasta.

Huragan Gustav zmierza w kierunku wybrzeża USA
(EPA/PAP)

Burmistrz Nowego Orleanu zarządził obowiązkową ewakuacje miasta. Do hoteli i schronisk udało się już kilkaset tysięcy osób.

gustav bardzo szybko przybiera na sile. Z tropikalnego sztormu w ciągu 24 godzin zmienił się w huragan 4 kategorii. Prędkość towarzyszącego mu wiatru przekracza 230 kilometrów na godzinę. Huragan spowodował już śmierć 80 osób na Karaibach, jego skutki odczuwają obecnie mieszkańcy Kuby.

Po przejściu nad Zatoką Meksykańską gustav uderzy w amerykańskie wybrzeże. Na jego trasie może znaleźć się Nowy Orlean, który 3 lata temu poważnie ucierpiał w wyniku huraganu Katrina.

ZOBACZ TAKŻE:

Jeszcze zanim burmistrz Nowego Orleanu zarządził obowiązkową ewakuację, miasto opuściła połowa jego mieszkańców. Przez całą sobotę autostradą prowadzącą na północ ciągnął sznur samochodów. Ci, którzy nie posiadają własnych aut byli wywożeni autobusami. W ewakuacji pomagają tysiące żołnierzy Gwardii Narodowej.

Do Nowego Orleanu i innych rejonów zatoki meksykańskiej ma zostać skierowane wojsko. Uderzenie huraganu gustav w amerykańskie wybrzeże nastąpi prawdopodobnie w poniedziałek wieczorem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)