Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imprezowali na intensywnej terapii

0
Podziel się:

Dwóch lekarzy i pięć pielęgniarek naraziło włoskich pacjentów na niebezpieczeństwo.

Imprezowali na intensywnej terapii
(thelinke/iStockphoto)
bESnDDnp

Dyrekcja oddziału służby zdrowia w Grosseto w środkowych Włoszech zawiesiła w obowiązkach dwóch lekarzy i pięciu pielęgniarzy po tym, gdy na Facebooku znaleziono ich zdjęcia z oddziału intensywnej terapii, gdzie bawili się i palili papierosy w pobliżu pacjentów.

Skandaliczne zachowanie personelu medycznego ze szpitala _ Misericordia e dolce _ (Miłosierdzie i słodycz) ujawnił miejscowy dziennik z Toskanii, który zareagował na sygnał od czytelniczki, oburzonej fotografiami.

Znalazła ona na profilu jednego z pracowników kliniki zdjęcia siedmiu pracowników oddziału, którzy dla żartów obwiązują się bandażami, oblepiają plastrami i palą papierosy na oddziale, gdzie leżą także pacjenci w stanie śpiączki. W reakcji na ten artykuł wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec sprawców tych zachowań, którzy natychmiast zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków.

bESnDDnr

Według dotychczasowych ustaleń natychmiast podjętego dochodzenia do czynów tych doszło około półtora roku temu. Miejscowe władze medyczne uznały postępowanie lekarzy i personelu pielęgniarskiego za ciężkie naruszenie dyscypliny, _ obraźliwe dla pacjentów _. Ponadto w wydanym komunikacie terenowy oddział służby zdrowia wyraził oburzenie i zdumienie tym, co się stało w szpitalu.

Czytaj w Money.pl

bESnDDnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)