Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Interwencja w Libii: Koalicja chce przywództwa NATO

0
Podziel się

Siły koalicyjne porozumiały się w sprawie kluczowej roli Sojuszu Północnoatlantyckiego w interwencji w Libii. Mimo ataków reżim Kaddafiego nie odpuszcza.

Interwencja w Libii: Koalicja chce przywództwa NATO
(PAP/EPA/MARINE NATIONALE)
bEhjUZrF

Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania porozumiały się w sprawie kluczowej roli NATO w operacji w Libii, poinformował Biały Dom. Kancelaria prezydenta Francji twierdzi, że osiągnięto zgodę co do wykorzystania dowódczej struktury NATO.

_ - NATO powinno odgrywać kluczową rolę w ustanawianiu strefy zakazu lotów nad Libią _ - oświadczył Biały Dom po konsultacjach w tej sprawie prezydenta USA Baracka Obamy z przywódcami Francji i Wielkiej Brytanii.

Obama telefonował do brytyjskiego premiera Davida Camerona i francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego i wszyscy zgodzili się, że Sojusz Północnoatlantycki będzie grał ważną rolę, poinformował Biały Dom.

bEhjUZrH

[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t135735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;stracili;f15;syn;kaddafiego;nie;zyje,46,0,798254.html) Amerykanie stracili F15. Syn Kaddafiego nie żyje?
Reuters podaje, że kancelaria prezydenta Sarkozy'ego napisała w oświadczeniu, że Francja i USA uzgodniły, jak wykorzystać dowódczą strukturę NATO dla wsparcia operacji sił koalicyjnych w Libii. Operacja _ Świt Odysei _, mająca powstrzymać ataki wojsk Muammara Kadafiego na ludność cywilną, rozpoczęła się w sobotę. Wcześniej NATO uzgodniło, że będzie kontrolować statki płynące do Libii i pomoże w egzekwowaniu zakazu lotów nad tym krajem.

Tymczasem reżim Kaddafiego nadal nie stosuje się do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nakazującej zaprzestania ataków na ludność cywilną. Do wzięcia udziału w operacji _ Świt Odysei _ przygotowuje się już 13 krajów, twierdzi Admirał Samuel Locklear, dowódca wojsk USA kontrolujących strefę zakazu lotów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t135730.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swit;odysei;nad;cala;libia,151,0,798871.html) "Świt Odysei" nad całą Libią? Francuskie wojska planują rozszerzyć działalność poza rejon Bengazi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t135503.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;w;libii;ruszyla;operacja;przeciw;kaddafiemu,105,0,796777.html) Wojna w Libii: Ruszyła operacja przeciw Kaddafiemu Francuskie myśliwce zniszczyły wcześniej cztery czołgi. W akcji biorą już udział również Brytyjczycy. Rebelianci odparli atak wojsk Muammara Kaddafiego na Bengazi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135512.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;zapewnia;o;rozejmie;zachod;nie;wierzy;i;sie;zbroi,193,0,796353.html) Kaddafi zapewnia o rozejmie. Zachód nie wierzy i się zbroi Kolejne kraje dołączają do ofensywy. Atak lotniczy na libijskie samoloty może zacząć się już za kilka godzin.
bEhjUZsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)