Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interwencja w Syrii. Cameron ma nowe dowody

0
Podziel się:

W niektórych próbkach wykryto ślady broni chemicznej.

Interwencja w Syrii. Cameron ma nowe dowody
(Polaris/East News)
bEEsiJhN

Badania w Wielkiej Brytanii potwierdzają, że w Syrii użyto broni chemicznej. W wywiadzie dla BBC, premier David Cameron ujawnił, że w próbkach pobranych od ofiar w Damaszku stwierdzono obecność gazów bojowych.

David Cameron przebywa na szczycie G20 w Petersburgu, gdzie obradują najważniejsi przywódcy światowych mocarstw. W wywiadzie dla publicznego brytyjskiego nadawcy, potwierdził, że są nowe dowody na użycie broni chemicznej.

_ - Właśnie otrzymałem najnowsze wyniki badań z laboratorium w Porton Down. W niektórych próbkach wykryto ślady broni chemicznej. To kolejny dowód na jej użycie na przedmieściach Damaszku - _stwierdził Cameron.

bEEsiJhP

Komentując brak zgody brytyjskiego parlamentu na udział w operacji wojskowej w Syrii, David Cameron powiedział, że ma żal do Partii Pracy i części Liberalnych Demokratów. Jego zdaniem, niektórzy parlamentarzyści wybrali "łatwe polityczne ścieżki", a nie "sprawiedliwą i trudną drogę".

Oficjalnie spotkanie G20 ma dotyczyć spraw gospodarczych, ale w związku z napiętą sytuacją międzynarodową politycy nie unikną tematu Syrii. Temat ten ma być omawiany między innymi podczas dzisiejszej roboczej kolacji.

Czytaj więcej w Money.pl
W Syrii użyto broni chemicznej. Są dowody! -_ Zastosowano ją na dużą skalę _ - stwierdził John Kerry. -_ Zabijanie cywilów, kobiet i dzieci, to po prostu moralna plugawość _ - podkreślił.
O krok od wojny. Obama dostanie zgodę? Rezolucja zakłada, że interwencja wojskowa w Syrii będzie ograniczona w zasięgu, a lądowe siły zbrojne Stanów Zjednoczonych nie zostaną wysłane do operacji bojowych.
Sikorski obwinia Rosję, Moskwa zdziwiona Moskwa nie czuje się współodpowiedzialna za posiadany przez Syrię arsenał broni chemicznej, szef polskiego MSZ jest innego zdania.
bEEsiJiq
KOMENTARZE
(0)