Notowania

iran
20.09.2012 12:53

Iran protestuje przeciw karykaturom Mahometa

Karykatury, które zamieścił satyryczny tygodnik Charlie Hebdo, przedstawiają m.in. ortodoksyjnego żyda pchającego wózek inwalidzki z muzułmaninem, mówiących: Nie wolno sobie drwić. Na górze widnieje napis Nietykalni 2, będący nawiązaniem do popularnego filmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Irańscy studenci demonstrowali przed ambasadą Francji w Teheranie, protestując przeciwko ośmieszającym Mahometa karykaturom, opublikowanym we francuskim tygodniku _ Charlie Hebdo _.

Irańskie media informują, że demonstranci skandowali _ Śmierć Francji, śmierć Ameryce _ i wzywali naród francuski, by domagał się od swego rządu poszanowania dla _ świętości i człowieczeństwa _. Reuters pisze, powołując się na naocznego świadka, że ok. 100-osobowa demonstracja była ściśle kontrolowana przez siły bezpieczeństwa.

Karykatury, które zamieścił satyryczny tygodnik _ Charlie Hebdo _, przedstawiają m.in. ortodoksyjnego żyda pchającego wózek inwalidzki z muzułmaninem, mówiących: _ Nie wolno sobie drwić _. Na górze widnieje napis _ Nietykalni 2 _, będący nawiązaniem do popularnego filmu. Wewnątrz numeru znalazło się kilka karykatur Mahometa, w tym też nagiego.

Ich opublikowanie nastąpiło po fali oburzenia i gwałtownych antyzachodnich protestów, które trwają od tygodnia w wielu państwach muzułmańskich w Afryce i Azji w związku z obrażającym muzułmanów filmem, który trafił do internetu. Film ten wyprodukowano w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael zyskał sprzymierzeńca. To ostrzeżenie Kolejny europejski kraj zajął stanowisko w sprawie konfliktu między Izraelem a Iranem.
Sarkozy straszy chaosem na całym świecie Prezydent Francji przestrzegł przed interwencją militarną przeciwko Iranowi w celu powstrzymania jego programu nuklearnego.
Izrael może już tego lata zaatakować Iran Izraelski atak na Iran, według Paryża, może nastąpić już latem tego roku - pisze dziś _ Le Monde _.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz