Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Irlandia Płn.: Plaga kradzieży bankomatów

0
Podziel się

Nie ma tygodnia bez rabunku automatów z gotówką.

Irlandia Płn.: Plaga kradzieży bankomatów
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEpxzoyd

Poseł do zgromadzenia parlamentarnego w Belfaście Ian Paisley Jr. zaapelował o przyjęcie strategii walki z plagą zuchwałych kradzieży bankomatów - donosi telewizja Ulsteru (UTV).

W piątek przy pomocy skradzionej koparki rozwalono ścianę supermarketu w miejscowości Kells i wywieziono cały bankomat samochodem dostawczym, który następnie porzucono. Ataku dokonano przy głównej ulicy miasteczka w czasie, gdy najbliższy posterunek policji był zamknięty.

Był to już dziesiąty podobny przypadek kradzieży całego bankomatu od marca. W tym samym czasie sześć prób kradzieży zakończyło się niepowodzeniem. Bankomaty wyrwano ze ścian stacji benzynowych, banków i sklepów, a następnie wywieziono. Większość tego rodzaju kradzieży dokonano w hrabstwach Fermanagh i Tyrone. Atak w Kells wskazuje jednak, iż plaga rozszerza się na inne regiony prowincji.

bEpxzoyf

Paisley Jr., który jest synem byłego pierwszego ministra autonomicznego rządu Irlandii Płn. i lidera Demokratycznej Partii Ulsteru Iana Paisley'a Seniora i reprezentuje okręg północnego Antrim, proponuje, by wbudować w bankomaty rozpylacz farby, automatycznie niszczący gotówkę przy próbie poruszenia go lub przeniesienia w inne miejsce.

Paisley Jr. proponuje też, by w miejscach, gdzie zainstalowano bankomaty, obowiązkowo były umieszczane kamery uliczne, jak również wyposażenie bankomatów w elektroniczny chip, umożliwiający zlokalizowanie go w razie przeniesienia w inne miejsce.

Zaniepokojenie mnożącymi się przypadkami kradzieży bankomatów wyraziło Niezależne Stowarzyszenie Handlowców Irlandii Płn. _ Takie ataki zaczynają się zdarzać niemal co tydzień, co jest powodem dużych obaw lokalnych biznesmenów, zwłaszcza małych _ - cytuje UTV dyrektora Stowarzyszenia Glyna Robertsa.

Roberts wskazuje, iż kradzież bankomatu jest stratą nie tylko dla banku, ale i całej społeczności, która w małych miastach i wsiach jest zależna od tej formy dostępu do gotówki.
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

bEpxzoyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)