Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael będzie negocjował z Palestyńczykami

0
Podziel się:

Netanjahu zapewnił arabskich i izraelskich biznesmenów, że chce pokoju.

Izrael będzie negocjował z Palestyńczykami
(PAP/EPA)

Desygnowany na premiera Benajmin Netanjahu zapowiedział, że rozpocznie negocjacje pokojowe z Palestyńczykami.

Lider Likudu spotkał się z izraelskimi, arabskimi i zagranicznymi biznesmenami podczas jerozoliskiej konferencji poświęconej współpracy ekonomicznej między Izraelem a Autonomią Palestyńską.

Benjamin Netanjahu zapewnił, że pokój jest celem wszystkich izraelskich rządów. _ _

_ - Palestyńczycy powinni zrozumieć także, że będą partnerem w negocjacjach pokojowych. A pierwszym krokiem do osiągnięcia porozumienia jest rozwijanie palestyńskiej gospodarki _ - mówi Netanjahu.

Dlatego desygnowany na premiera lider Likudu wezwał biznesmenów, aby zainwestowali w Autonomii. _ Nie będzieci rozczarowani _ - podkreslił.

Wypowiedź Benjamina Netanjahu zaskoczyła ekspertów. Sądzili oni, że lider Likudu po objęciu urzędu zamrozi negocjacje pokojowe.Jeszcze podczas kampanii wyborczej sprzeciwiał się bowiem koncepcji tworzenia palestyńskiego państwa. Według mediów w ramach umowy koalicyjnej z Partią Pracy po raz pierwszy uznał zasadę _ dwóch państw dla dwóch narodów _.

W czasie gdy Benjamin Netanjahu spotykał się z biznesmenami Radio Wojskowe podało, że zawarł on tajną umowę z liderem radykalnego Naszego Domu Izrael Awigdorem Libermanem w sprawie rozbudowy osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu. Umowa ma być elementem porozumienia koalicyjnego. Osadnictwo żydowskie to jeden z problemów, który utrudnia zawarcie pokoju z Palestyńczykami.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)