Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael ostrzelany moździerzem ze Strefy Gazy

0
Podziel się:

Na państwo żydowskie spadły 54 pociski. Czołgi ostrzelały w odwecie Palestynę.

Izrael ostrzelany moździerzem ze Strefy Gazy
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)
bESkEfmd

54 pociski moździerzowe wystrzelone z palestyńskiej Strefy Gazy spadły na Izrael w dziś rano. Dwie osoby zostały ranne, zniszczono jeden budynek. W odwetowym ostrzale Strefy Gazy obrażenia odniosło 2 Palestyńczyków.

Wystrzeliwane ze Strefy Gazy pociski wybuchły w regionach (odpowiedniki gmin) Eszkol, Sedot Hanegew i Szaar Hanegew - położonych w zachodniej części Dystryktu Południowego, w sąsiedztwie Strefy Gazy.

Dwie osoby zostały lekko ranne od szrapneli. Władze poleciły mieszkańcom, by pozostawali w schronach(znajdują się w niemal w każdym domu). Turystów, którzy przyjechali na weekend, poproszono, by opuścili zagrożone obszary. Większość pocisków wystrzelonych w sobotę spadła na niezamieszkane tereny, na których rozciąga się pustynia Negew.

bESkEfmf

Już wczoraj na teren Izraela spadło dziesięć pocisków moździerzowych, zaś w stronę oddziału patrolującego granicę ze Strefą Gazy odpalono rakietę przeciwczołgową. Jak twierdzą źródła palestyńskie, w odwecie czołgi izraelskie ostrzelały cele w Strefie Gazy. Agencja Ma'an informuje, że rannych zostało dwóch Palestyńczyków.

Izraelczycy są przekonani, że ataki ze Strefy Gazy są próbą zakłócenia przypadającego w weekend święta Purim - najbardziej radosnego święta w żydowskim kalendarzu. Upamiętnia ono opisane w Starym Testamencie zdarzenia sprzed naszej ery, kiedy Żydzi będący pod panowaniem Persów uniknęli zagłady.

Od piątku do poniedziałku Izrael w związku ze świętem zamknął przejścia graniczne z drugą palestyńską enklawą - Zachodnim Brzegiem Jordanu, gdzie rządzą umiarkowane, uznawane przez społeczność międzynarodową władze Autonomii Palestyńskiej. Granicę można przekroczyć wyłącznie ze względów medycznych, humanitarnych albo na specjalne zezwolenie władz.

Ze Strefą Gazy, gdzie władze sprawuje radykalny Hamas - uważany za organizację terrorystyczną przez UE i USA - granica jest praktycznie zamknięta przez cały czas.

bESkEfml
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t133605.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izraelski;mysliwiec;zaatakowal;strefe;gazy,190,0,784062.html) Izraelski myśliwiec zaatakował strefę Gazy To rewanż za ostrzał rakietowy 20-tysięcznego miasta Beer Szewa na pustyni Negew.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t92995.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;odpowiedzial;atakiem;na;palestynski;ostrzal,157,0,601501.html) Izrael odpowiedział atakiem na palestyński ostrzał Samoloty zbombardowały tunele przemytników w południowej części Strefy Gazy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t33717.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;otworzy;granice;ze;strefa;gazy,173,0,774317.html) Egipt otworzy granicę ze Strefą Gazy? Opowiada się za tym Bractwo Muzumłmańskie. Decyzję o pokoju z Izraelem pozostawia narodowi.
bESkEfmG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)