Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
10.01.2009 09:27

Izrael znów zbombardował Strefę Gazy

Do tej pory w nalotach zginęło ponad 800 osób. 3500 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/ATEF SAFADI)

*Izrael, po odrzuceniu rezolucji ONZ wzywającej do rozejmu, zbombardował kolejne obiekty w Strefie Gazy. Według najnowszych danych, w dotychczasowych nalotach zginęło ponad 800 osób, a 3500 zostało rannych. *
W Chan Junis Izraelczycy zbombardowali budynki Hamasu i meczet, w Gazie Stadion Narodowy wybudowany trzy lata temu przez FIFA, oraz budynek, w którym mieściły się biura 20 krajowych i zagranicznych mediów, posterunek policji i budynki mieszkalne.

ONZ-owska organizacja pomocowa UNRWA i Międzynarodowy Czerwony Krzyż oświadczyły, że wznowią najszybciej jak to możliwe działania w Strefie. Dwa dni temu zawiesiły działalność po kilku atakach izraelskiej armii na ich konwoje humanitarne. Szefowie tych organizacji powiedzieli, że otrzymali od Izraela gwarancję bezpieczeństwa dla personelu, infrastruktury i konwojów humanitarnych.

Według palestyńskich służb medycznych podczas dwutygodniowej izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło ponad 800 osób a 3 i pół tysiąca zostało rannych. Organizacje pomocowe twierdzą, że ofiar będzie zdecydowanie więcej. Ratownicy wyciągają spod gruzów ciała zabitych a w zburzonych budynkach znajdują rannych.

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz