Notowania

strefa gazy
03.04.2013 07:00

Izraelskie ataki lotnicze na Strefę Gazy. Pierwsze do listopada

Palestyńskie źródła bezpieczeństwa sugerują, że naloty miały charakter ostrzegawczy, bowiem koncentrowały się na terenach pustynnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

*Izraelskie lotnictwo przeprowadziło wczoraj wieczorem trzy naloty na północne rejony Strefy Gazy - poinformowały źródła palestyńskie. Były to pierwsze izraelskie ataki od czasu listopadowego konfliktu z Hamasem i nie spowodowały ofiar. *

Izraelska armia odmówiła komentarza w tej sprawie.

Palestyńskie źródła bezpieczeństwa sugerują, że naloty miały charakter ostrzegawczy, bowiem koncentrowały się na terenach pustynnych, a nastąpiły tuż po odpaleniu przez jedno z palestyńskich grup bojowych rakiet na terytorium Izraela. Ostrzał ten nie spowodował ofiar, ani też nie wyrządził poważniejszych szkód.

Ostrzał rakietowy był reakcją na śmierć w izraelskim więzieniu skazanego na dożywocie Palestyńczyka. 64-letni Majsara Abu Hamdije zmarł we wtorek na raka gardła, według władz palestyńskich, z winy Izraela, który odmówił zwolnienia go na leczenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostrzelali budynek telewizji. Korespondent... Izraelska rakieta zniszczyła dziś w nocy biuro rosyjskiej anglojęzycznej telewizji państwowej Russia Today w Gazie.
Izrael bombarduje Syrię? Celem nalotu był... Izraelskie lotnictwo zbombardowało w nocy wojskowy ośrodek badawczy w prowincji Damaszek - poinformowała syryjska telewizja państwowa.
Oni nie przejmują się prawem wojennym Aż 1500 pocisków rakietowych wystrzelono w kierunku Izraela w czasie ośmiodniowej listopadowej ofensywy.
Tagi: strefa gazy, nalot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz