Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izraelskie samoloty atakują Strefę Gazy

Palestyńczycy podają, że atak miał miejsce w pobliżu Dżabal Ris, wschodniego przedmieścia Gazy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Izraelskie samoloty zaatakowały w środę rano dwa tunele w palestyńskiej Strefie Gazy, służące do przemytu ładunków wybuchowych - poinformowało dowództwo sił lotniczych. Źródła palestyńskie mówią o czterech rannych, w tym dwóch kobietach, jednej z nich w ciąży.

Ranni trafili do szpitala Szifa w mieście Gaza. Palestyńczycy podają, że atak miał miejsce w pobliżu Dżabal Ris, wschodniego przedmieścia Gazy.

Biuro rzecznika izraelskich sił zbrojnych informuje, że nalot był odpowiedzią na wtorkowy atak rakietowy na gminę Eszkol w Dystrykcie Południowym, w którym nikt nie ucierpiał. Rakietę wystrzelono z terytorium Strefy Gazy rządzonej przez fundamentalistyczny Hamas.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sporny;raport;o;zbrodniach;w;strefie;gazy,66,0,805442.html) Sporny raport o zbrodniach w Strefie Gazy Izrael odmówił współpracy z komisją Goldstone'a. Izraelskie dochodzenia odrzuciły oskarżenia o popełnienie zbrodni wojennych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t15632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/facebook;pozwany;na;miliard;dolarow;za;trzecia;intifade,82,0,805202.html) Facebook pozwany na miliard dolarów. Za "trzecią intifadę" Portal i jego założyciel Mark Zuckerberg zostali pozwani do sądu za opieszałość przy zdejmowaniu kontrowersyjnej strony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t136338.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;aresztowal;40;palestynczykow,193,0,802497.html) Izrael aresztował 40 Palestyńczyków Chodzi o zabójstwo pięcioosobowej rodziny żydowskich osadników w Itamar.
Tagi: stosunki izrael-palestyna, izrael, palestyna, ataki, samolot, naloty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz