Notowania

prezydent
07.08.2010 06:29

Jakim prezydentem będzie Komorowski?

Marek Belka liczy, że będzie to prezydentura rozsądku gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

- _ Będzie mu trudno być prezydentem wszystkim Polaków _ - twierdzi Elżbieta Jakubiak z PiS. Z kolei prezes NBP Marek Belka liczy, że będzie to prezydentura - _ rozsądku gospodarczego. _ - _ To może być prezydentura bardzo samodzielna, z aspiracjami do budowy własnego zaplecza politycznego _ - ocenia *socjolog Henryk Domański. *

Komorowski, w orędziu inaugurującym jego prezydenturę, zapowiedział, że będzie wspierał rząd i parlament w modernizacji kraju. Wezwał do likwidacji barier, utrudniających młodym start w dorosłe życie. Opowiedział się też za reformą służby zdrowia i zmianami w systemie emerytalnym.

Zapowiedział też aktywną politykę na arenie międzynarodowej. Podkreślił potrzebę bliższej współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego, jak również z partnerami w Unii Europejskiej, NATO i wschodnimi sąsiadami. W pierwszą wizytę prezydent Komorowski uda się początkiem września do Bruskela, Paryża i Berlina. Od wczoraj nie milkną komentarze dotyczącego tego jaka będzie to prezydentura.

Posłanka PiS Elżbieta Jakubiak oczekuje, że prezydent Bronisław Komorowski nie będzie realizował wszystkich politycznych celów Platformy Obywatelskiej.

Jakubiak zaznacza jednak, że Bronisławowi Komorowskiemu trudno będzie być _ prezydentem wszystkich Polaków _, ale powinien się starać.

POSŁUCHAJ POSŁANKI JAKUBIAK:

Posłanka spodziewa się, że z tego powodu Platformę Obywatelską czeka wkrótce kryzys. Podkreśla, że zawsze między ośrodkami władzy istnieje jakiś konflikt.

Belka: Liczę, że będzie to prezydentura rozsądku gospodarczego

Prezes NBP Marek Belka liczy na to, że prezydentura Bronisława Komorowskiego będzie prezydenturą _ rozsądku gospodarczego _. Jak mówi Marek Belka, głowa państwa to jedna z najuważniej słuchanych przez społeczeństwo osób.

POSŁUCHAJ PREZESA NBP:

Ma duże szanse by odegrać rolę reformatora

Profesor Henryk Domański ma nadzieję, że Bronisław Komorowski skupi się na roli mediatora, a jego prezydentura będzie podporządkowana budowaniu klimatu dla niezbędnych reform. Uważa on, że prezydentura Bronisława Komorowskiego będzie bardzo samodzielna, z aspiracjami do budowy własnego zaplecza politycznego.

Domański powiedział, że prezydent Komorowski ma duże szanse, by odegrać istotną rolę w przeprowadzeniu ważnych reform.

POSŁUCHAJ PROFESORA DOMAŃSKIEGO:

Profesor krytycznie ocenił brak na zaprzysiężeniu Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem socjologa, jest to poważny błąd polityczny prezesa PiS-u, niezależnie od jego osobistych intencji.

POSŁUCHAJ PROFESORA DOMAŃSKIEGO:

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński pojawił się wczoraj w Sejmie dopiero popołudniu. Wziął udział w głosowaniach i spotkał się z zespołem Antoniego Macierewicza, badającym przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t103373.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;z;zona;juz;w;belwederze,38,0,652326.html) Prezydent z żoną już w Belwederze _ - Trzeba wykonać dużą pracę nad umocnieniem polskiej wspólnoty _ - mówił Komorowski podczas odebrania insygniów. Wcześniej wygłosił orędzie. -_ Nudne, ogólne, nie wniosło nic nowego _ - skomentowali je politycy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t95532.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;byl;na;zaprzysiezeniu;spotka;sie;z;zespolem;smolenskim,136,0,652424.html) Nie był na zaprzysiężeniu, spotka się z zespołem smoleńskim Prezes PiS pojawił się w gmachu Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t97545.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czy;komorowski;przeciwstawi;sie;tuskowi,216,0,651992.html) Czy Komorowski przeciwstawi się Tuskowi? Zaprzysiężony dziś prezydent na pewno podpisze podwyżkę podatków. Ale już niedługo Platforma może mieć z nim problem.
Tagi: prezydent, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz