Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jakubiak: Nazwa stowarzyszenia to nie problem

0
Podziel się:

Stowarzyszenie pod nazwą "Polska jest najważniejsza" powstało już w październiku.

Jakubiak: Nazwa stowarzyszenia to nie problem
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Nazwa Stowarzyszenia _ Polska jest najważniejsza _ nie jest problemem - w ten sposób była posłanka PiS Elżbieta Jakubiak odniosła się do informacji, że właśnie trwa proces rejestracyjny powołanego 10 października stowarzyszenia pod taką nazwą.

W oświadczeniu Włodzimierz Klonowski, Andrzej Dittwald oraz Teresa Bochwic poinformowali, że stowarzyszenie pod nazwą _ Polska jest najważniejsza _ powstało 10 października w Warszawie, a obecnie oczekuje na rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak zaznaczono w oświadczeniu, w jego skład weszła większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Powstanie stowarzyszenia o takiej samej nazwie ogłosiła była posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska. Towarzyszyli jej na konferencji prasowej - Elżbieta Jakubiak, poseł PiS Paweł Poncyljusz i eurodeputowani PiS - Paweł Kowal, Michał Kamiński i Adam Bielan.

Jakubiak na uwagę w wieczornej rozmowie w TVN24, że stowarzyszenie _ Polska jest najważniejsza _ już istnieje, powiedziała, że wie o tym. - _ Wiem, że komitet popierający w wyborach Jarosława Kaczyńskiego taką inicjatywę podejmował. Zresztą robił to w moim biurze _ - mówiła. - _ Nazwa nie jest problemem i mam nadzieję, że współpraca z nimi nie będzie problemem. Ja tych ludzi znam, bardzo się cieszę, że dla nich Polska jest najważniejsza _ - dodała.

Jak powiedziała, kolejnym krokiem - po powołaniu Stowarzyszenia - będzie utworzenie klubu parlamentarnego. - _ Na tym etapie nie mamy przedstawicielstwa jeszcze w Sejmie, nie mamy klubu. To jest - jak sądzę - kolejny krok. Chciałabym, żeby się tak stało, choć nikogo nie będę na siłę przekonywać _ - zaznaczyła. Klub poselski tworzy co najmniej 15 posłów.

Do stowarzyszenia należą, oprócz Jakubiak i Kluzik-Rostkowskiej, m.in. posłowie PiS: Paweł Poncyljusz, Lena Dąbkowska-Cichocka, Tomasz Dudziński, Jan Ołdakowski oraz europosłowie PiS: Adam Bielan, Michał Kamiński, Paweł Kowal, a także europoseł Marek Migalski.

Do stowarzyszenia weszły _ twarze _ kampanii prezydenckiej szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego; Kluzik-Rostkowska była szefową jego kampanii, Poncyljusz - rzecznikiem. W sztabie wyborczym była także Jakubiak.

W stowarzyszeniu są osoby, które współpracowały z prezydentem Lechem Kaczyńskim - Jakubiak to była minister w kancelarii prezydenta; prezydenckim ministrem był także Michał Kamiński, który razem z Adamem Bielanem odpowiadali za kampanię wyborczą Lecha Kaczyńskiego.

Kluzik-Rostkowska to były pełnomocnik prezydenta Warszawy (gdy pełnił tę funkcję Lech Kaczyński) ds. kobiet i rodziny, a także były minister pracy w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Wieczorem zaczęła działać strona stowarzyszenia - www.polskajestnajwazniejsza.pl.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t116421.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;jest;najwazniejsza;renegaci;z;pis;zakladaja;stowarzyszenie,230,0,711398.html) "Polska jest najważniejsza". Renegaci z PiS zakładają stowarzyszenie _ - Dziś je rejestrujemy. Nazwa nawiązuje do motta kampanii prezydenckiej - _ ogłosiła Joanna Kluzik Rostkowska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t92005.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;nie;porownuje;sie;kobiet;do;butow,19,0,710675.html) Kluzik-Rostkowska: Nie porównuje się kobiet do butów Słowa Jarosława Kaczyńskiego to wyraz złości i bezsilności - ocenia Joanna Kluzik Rostkowska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/staniszkis;to;raczej;koniec;wyrzucen;z;pis,145,0,710033.html) Staniszkis: To raczej koniec wyrzuceń z PiS _ -Tak mi się wydaje po rozmowie z prezesem PiS-u _ - mówi socjolog.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)