Notowania

euro 2012
27.05.2012 13:54

Jan Tomaszewski ukarany za wypowiedzi na temat kadry

Były bramkarz reprezentacji powiedział, że karę przyjmuje z pokorą, ale...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Zbraniecki/East News)

Jan Tomaszewski ukarany naganą i zawieszony na jeden miesiąc w prawach członka klubu parlamentarnego PiS. Powodem są wypowiedzi byłego bramkarza reprezentacji Polski na temat reprezentacji Franciszka Smudy, która za niecałe dwa tygodnie rozpoczyna walkę na Euro 2012.

Jan Tomaszewski w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową przyjmuje karę i nie zamierza się odwoływać.

_ - Na pewno jest to kara dotkliwa, ale przyjmuję ją z pełną pokorą, dlatego że zrobiłem to z pełną świadomością. Nie będę się odwoływał. Mogę tylko przeprosić moje koleżanki i kolegów klubowych, że popełniłem faul taktyczny, polityczny. Ale no cóż, mogę tylko jedną rzecz powiedzieć, że nie żałuję tego. Mogę przeprosić, ale ja swojego zdania nie zmienię _ - powiedział Jan Tomaszewski.

POSŁUCHAJ JANA TOMASZEWSKIEGO:

Były bramkarz reprezentacji Polski mówił między innymi, że nie będzie kibicował reprezentacji Franciszka Smudy podczas mistrzostw, ponieważ _ grają w niej Niemcy i Francuzi _, a także przestępca.

Tomaszewski powiedział też: _ wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski i w koszulce z białym orłem, która teraz jest profanowana _. Poseł PiS podtrzymuje swoje zdanie.

Po wypowiedziach Tomaszewskiego odcinał się od nich prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Decyzję w sprawie kary dla Jana Tomaszewskiego podjęło prezydium klubu już w piątek, a dziś poinformował o niej rzecznik Adam Hofman.

Czytaj więcej w Money.pl
Tomaszewski na dywanik. Prezes wzywa Jan Tomaszewski odpowie przed komisją etyki PiS za swoje słowa, że wstydzi się, iż grał kiedyś z orzełkiem na piersi.
Ile biało-czerwoni zgarną na Euro 2012? Niezależnie od poziomu, jaki zaprezentują, mogą liczyć na sporą sumę. Za tytuł mistrza Europy każdy może dostać nawet 2 mln złotych.
Tagi: euro 2012, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz