Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
12.08.2010 17:15

Janukowycz: Organizacja Euro 2012 to sprawa honoru

Wiktor Janukowycz zaprosił Michela Platiniego do Kijowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

*Wiktor Janukowycz zaprosił prezydenta UEFA Michela Platiniego do Kijowa. Jego zadaniem miałaby być ocena stanu przygotowań Ukrainy do Euro 2012. *

W liście skierowanym do prezydenta UEFA, ukraiński szef państwa napisał, że organizacja Mistrzostw jest dla władz sprawą honoru i zajmuje główne miejsce wśród państwowych projektów. Wiktor Janukowycz podkreślił, że potwierdzeniem tego jest skrócenie opóźnień w przygotowaniach.

Jednocześnie władze chcą, aby Michel Platini osobiście ocenił stan obiektów, które mają być wykorzystane w czasie Euro 2012. Na Ukrainie przebywa obecnie sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino, który pozytywnie ocenił postępy i stan przygotowań Charkowa, Doniecka i Lwowa do Mistrzostw.

We wszystkich miastach podkreśla jednak, że pozostało wiele do zrobienia, przede wszystkim w sferze infrastruktury transportowej i hotelowej. Oficjalnie UEFA oceni stan przygotowań Ukrainy w specjalnym raporcie, który będzie zaprezentowany w czasie spotkania kierownictwa organizacji pod koniec września.

Czytaj w Money.pl

Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz