Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Palikot ma kandydata na prezydenta Warszawy

0
Podziel się:

Na razie chętny jest jeden, ale jeśli zgłosi się więcej osób, w Ruchu odbędą się prawybory.

Janusz Palikot ma kandydata na prezydenta Warszawy
(Reporter)
bFeLMeNx

Kandydatem Ruchu Palikota na prezydenta Warszawy jest Andrzej Rozenek - poinformował szef RP. Zaapelował też do premiera o spotkanie z politykami RP i rozpoczęcie prac nad projektem dotyczącym likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu.

Palikot podkreślił w rozmowie w TVN24, że obecnie poseł RP Andrzej Rozenek jest kandydatem Ruchu na prezydenta Warszawy. Zaznaczył jednak, że jeśli do końca lipca zgłoszą się inni kandydaci, to wewnątrz Ruchu Palikota odbędą się prawybory.

_ - Dzisiaj zgłosił się Andrzej Rozenek i ma niekwestionowaną pozycję lidera jako nasz kandydat _ - dodał Palikot.

bFeLMeNz

Na pytanie, dlaczego kandydatem Ruchu nie jest Ryszard Kalisz, lider RP odpowiedział, że jeśli Kalisz będzie chciał kandydować, to będzie _ brany pod uwagę _. _ - Może się okazać, że to on będzie kandydował _ - powiedział Palikot.

Pytany o pomysł Platformy Obywatelskiej dotyczący likwidacji finansowania partii z budżetu państwa szef Ruchu zaznaczył, że jest gotowy na porozumienie z PO.

_ - Proponuję, wzywam, proszę Donalda Tuska o spotkanie z klubem Ruchu Palikota, o dyskusję, o wyznaczenie osób, które przygotują wspólny projekt _ - powiedział Palikot.

Podkreślił, że jego partia przedstawiła już obywatelski projekt ws. finansowania partii. Dodał jednak, że w grę wchodzi rozpoczęcie prac nad innym projektem. _ - Jeśli Donald Tusk naprawdę chce likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu, to niech przystąpi to takiej uczciwej rozmowy, a nie gra w sztuczki teatralne czy PR-owskie _ - zaznaczył.

bFeLMeNF

Premier Donald Tusk zapowiedział przedwczoraj, że w przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić projekt PO dotyczący likwidacji finansowania partii z budżetu. Tego samego dnia Ruch Palikota po raz trzeci złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o partiach politycznych, w którym zaproponował, by Polacy mogli odpisać 0,5 proc. od swoich podatków na rzecz dowolnej partii politycznej.

Palikot zapowiedział też, że w najbliższy poniedziałek do zespołu politycznego Europy Plus dołączy Partia Demokratyczna. W obecności byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego ma zostać podpisane porozumienie.

Na początku czerwca przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali zespół polityczny, który ma uzgadniać polityczne cele inicjatywy. Porozumienie o współpracy politycznej podpisali m.in. przedstawiciele Ruchu Palikota, stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwa Demokratycznego, SdPl, Racji Polskiej Lewicy, Unii Lewicy oraz Polskiej Partii Pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowy rok dla Warszawy. To pomoże? Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że ubiegły rok był dla Warszawy rekordowy jeśli chodzi o pozyskane środki europejskie. Z UE stolica pozyskała ponad 1,1 mld zł - o 426,8 mln zł więcej niż rok wcześniej.
Mimo protestów PO przyśpieszy zmiany w... Pomysł wstępnie popierają Ruch Palikota i Solidarna Polska.
To on zdecyduje o "jedynkach" na listach Były prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie wyznaczał jedynki list Europy Plus w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
bFeLMeOa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)