Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Japonia: O krok od katastrofy Boeinga

0
Podziel się:

Cała sprawa wyszła na jaw dopiero po dwóch tygodniach.

Japonia: O krok od katastrofy Boeinga
(Arpingstone/CC/Wikipedia)

Błąd pilota spowodował, że prawie doszło do katastrofy Boeinga ze 112 pasażerami. W trakcie lotu samolot odwrócił się na plecy i zaczął gwałtownie spadać. Powodem niebezpiecznego manewru było wciśnięcie złego przycisku.

Do sytuacji doszło, kiedy pierwszy pilot wyszedł do toalety. W tym czasie, na wysokości 12,5 tysiąca metrów, drugi pilot przejął stery. Z niewiadomych przyczyn popełnił błąd, wciskając nie ten przycisk co trzeba - informuje tvn24.

Pomyłka spowodowała, że samolot gwałtownie się obrócił i znalazł się na plecach. Zanim pilot objął stery i ustabilizował maszynę, Boeing stracił na wysokości prawie 2 tysiące metrów.

Zobacz także: Zobacz symulację komputerową zdarzenia:

Większość pasażerów wbiło w fotel, kilku zostało poturbowanych. Na szczęście skończyło się na strachu. Incydent został utajniony na niemal dwa tygodnie. W Japonii oburzenie wywołał nie tyle błąd pilota, a to że całą sprawę próbowano ukryć.

Więcej o lotnictwie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t103293.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samolot;zlamal;sie;wpol;ale;nikt;nie;zginal,43,0,883755.html) Samolot złamał się wpół, ale nikt nie zginął Maszyna lecąca z Nowego Jorku rozbiła się przy próbie lądowania w Gujanie.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/168/139432_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-lotnictwo/boeing-phantom-ray-niewidzialny-zabojca,0,829774.html) Boeing Phantom Ray. Niewidzialny zabójca Amerykański koncern oficjalnie ogłosił, że 27 kwietnia po raz pierwszy w powietrze wzbił się prototyp bezzałogowej maszyny bojowej, która jest niewidoczna dla radarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t96697.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pierwszy;dreamliner;lot-u;-;za;rok,145,0,789905.html) Pierwszy Dreamliner LOT-u - za rok Polskie linie dostaną samolot Boeinga jako pierwsze w Europie. Obsłuży on połączenia długodystansowe m.in. do Azji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)