Notowania

Jarosław Kaczyński krytykuje przywileje mniejszości niemieckiej

Prezes PiS nie obawia się, że publiczna krytyka praw mniejszości zostanie uznana za przykład mowy nienawiści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński popiera pomysł stworzenia _ białej księgi nielojalności mniejszości niemieckiej _. Na taki pomysł wpadł inny poseł PiS Sławomir Kłosowski.

Podczas wizyty w Opolu Jarosław Kaczyński stwierdził, że przywileje mniejszości niemieckiej w Polsce są za duże. Jego zdaniem, Niemcy w Polsce powinni mieć tyle samo praw co Polacy w Niemczech. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił, że gdy był premierem, uprzedzał o tych planach kanclerz Angelę Merkel.

Jarosław Kaczyński nie obawia się tego, że taka publiczna krytyka praw mniejszości zostanie uznana za przykład _ mowy nienawiści _, z którą ma walczyć specjalna rada stworzona przez ministra Michała Boniego. - Takie pomysły są po prostu niezgodne z prawem - ocenia Kaczyński, a taka rada ma - jego zdaniem - prowadzić cenzurę. W opinii prezesa PiS, każda partia popierająca takie rozwiązania, łamie prawo.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie ma nic bardziej hańbiącego dla rządu" _ Nie bez powodu Arłukowicz jest oceniany jako jeden z najgorszych ministrów Tuska _.
PiS chce odwołania ministra zdrowia. "To gra" Dzisiaj do Sejmu trafi wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia. Premier broni Arłukowicza.
Zdecydowali w sprawie Merkel. Zostaje? Angela Merkel ponownie została wybrana na przewodniczącą swego ugrupowania, Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), zdobywając poparcie około 97 proc. delegatów.
Tagi: stosunki polsko-niemieckie, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz