Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński zgadza się na wyborczy pojedynek

0
Podziel się:

Sztab szefa PiS: debata Kaczyński-Komorowski jest możliwa nawet jeszcze przed I turą. Udziału w niej domagają się pozostali kandydaci.

Jarosław Kaczyński zgadza się na wyborczy pojedynek
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

aktualizacja 14:00

*Paweł Poncyliuszz Prawa i Sprawiedliwości potwierdza, że jest możliwa debata Kaczyński - Komorowski. Zaznaczył jednak, że żadne decyzje na ten temat nie zostały jeszcze podjęte. *

Bronisław Komorowskizadeklarował wczoraj, że w sprawie debaty czeka na pierwszy ruch ze strony Jarosława Kaczyńskiego. _ - Ze względów oczywistych i zrozumiałych, ze względu na osobistą sytuacjęJarosława Kaczyńskiego, to do niego należy pierwszy krok w tej sprawie. Jeżeli taka propozycja wpłynie do mojego sztabu, zostanie z jak największą życzliwością rozpatrzona - _powiedział Komorowski.

Paweł Poncyliusz powiedział, że w jego ocenie obecnie jest za wcześnie na tego typu spotkanie, ale rozważana jest możliwość odbycia takiej debaty jeszcze przed pierwszą turą wyborów.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA:

SLD chce debaty wyborczej trzech kandydatów na prezydenta: Jarosława Kaczyńskiego,Bronisława KomorowskiegoiGrzegorza Napieralskiego.

Szef sztabu wyborczego kandydata lewicyMarek Wikińskimówi, że skoro ani kandydat PO, ani PiS nie chcą debaty dziesięciu kandydatów, trzeba ograniczyć grono rozmówców. _ - Dlaczego akurat ta trójka kandydatów miałaby uczestniczyć w debacie - _ tłumaczyMarek Wikiński.

POSŁUCHAJ MARKA WIKIŃSKIEGO:

Rzecznik SLD Tomasz Kalita dodaje, że propozycja lewicy jest wzorowana na standardach europejskich.

Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponowało debatę telewizyjną z udziałem kandydatów na prezydenta, którzy reprezentują kluby parlamentarne. Zaproszenia od sztabuWaldemara Pawlakaotrzymali Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski.

Szef klubu parlamentarnego PSLStanisław Żelichowskiwyjaśnił, że kandydaci czterech partii parlamentarnych zebrali najwięcej podpisów pod kandydaturą. Dodatkowo mogą pochwalić się najlepszymi wynikami w poprzednich wyborach parlamentarnych.

PSL proponuje, by debata dotyczyła pięciu obszarów: miejsca Polski w zjednoczonej Europie, relacji z sąsiadami Polski, rozwoju gospodarczego kraju, reformy państwa oraz polityki społecznej.

Do wspólnych debat wzywali też wcześniejAndrzej Olechowski,Marek Jureki Bogusław Ziętek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)