Notowania

bomby
02.11.2010 05:30

Jemen krytykuje zakaz lotów. "To pomoże terrorystom"

Decyzję o zawieszeniu lotów Berlin podjął po tym, jak w samolotach kurierskich znaleziono wysłane z Jemenu bomby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SignalPAD/CC/Flickr)

Zawieszenie przez Berlin komunikacji samolotowej - pasażerskiej i towarowej - między Jemenem a Niemcami to pospieszna i przesadzona reakcja, która może zaszkodzić walce z terroryzmem - ocenił rzecznik jemeńskiego rządu.

Rząd Jemenu _ z rozczarowaniem _ przyjął decyzję Berlina i uważa ją za _ nielogiczną _ - powiedział rzecznik strony jemeńskiej.

_ - Krok ten przysłuży się jedynie terrorystom z Al-Kaidy, którzy od dawna próbowali zaszkodzić w ten sposób interesom i reputacji Jemenu _ - dodał. Podkreślił jednak, że jego kraj pozostanie zaangażowany we współpracę ze społecznością międzynarodową w walce z terroryzmem.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t115111.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;bomby;w;przesylkach;eksplozja;w;centrum;aten,47,0,703023.html) Kolejne bomby w przesyłkach. Eksplozja w centrum Aten
Niemcy wprowadziły obostrzenia w ruchu lotniczym z Jemenem po tym, jak w miniony piątek w lecących z Jemenu do USA samolotach cargo firm UPS i FedEx znaleziono materiały wybuchowe przygotowane do zdetonowania.

Podejrzane paczki przechwycono podczas międzylądowania w Wielkiej Brytanii i w Dubaju. Wysłano je z Jemenu do żydowskich instytucji religijnych w USA.

Obecnie Berlin rozważa też dalsze obostrzenia dotyczące towarowego transportu lotniczego z innych krajów arabskich. Ograniczenia w komunikacji lotniczej z Jemenem wprowadziły już Francja i Wielka Brytania. Brytyjczycy wstrzymali również fracht lotniczy z Somalii. Z kolei Włochy zaostrzyły kontrole samolotów, w tym zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, które mają w tym kraju międzylądowanie.

Ze swej strony władze w Sanie wprowadziły ścisłą kontrolę wszystkich przesyłek opuszczających kraj drogą lotniczą. Policja przeprowadziła aresztowania wśród podejrzanych o nadanie paczek-bomb.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t115095.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sluzby;szukaja;kolejnych;paczek;z;bombami,18,0,702738.html) Służby szukają kolejnych paczek z bombami To nierozsądne zakładać, że były tylko dwie - mówi John Brennan z Białego Domu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t115092.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bomba;leciala;z;jemenu;w;samolotach;pasazerskich,201,0,702665.html) Bomba leciała z Jemenu w samolotach pasażerskich Przesyłka nadana w Sanie trafiła do Dubaju na pokładzie samolotów Qatar Airways.
Tagi: bomby, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz