Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jemen: Opozycja daje Salehowi dwa tygodnie

0
Podziel się:

Wojsko spacyfikowało antyrządową demonstrację w Adenie na południu kraju. W proteście zginęło dwóch manifestantów.

Jemen: Opozycja daje Salehowi dwa tygodnie
(PAP/EPA)

Jemeńska opozycja odrzuciła ofertę rozmów pod auspicjami Arabii Saudyjskiej w sprawie przekazania władzy i dała prezydentowi Alemu Abd Allahowi Salahowi dwa tygodnie na ustąpienie z urzędu.

_ - Ponownie nalegamy na przyspieszenie procesu i ustąpienie Salaha w ciągu dwóch tygodni. Dlatego nie pojedziemy do Rijadu _ - powiedział czołowy przywódca opozycji Mohammed al-Mutawakkil.

Wczoraj manifestanci domagający się ustąpienia prezydenta Salaha, pozostającego u władzy od 32 lat, wezwali do strajku w Sanie, Adenie i innych jemeńskich miastach. Wojsko spacyfikowało antyrządową demonstrację w Adenie na południu kraju. W proteście zginęło dwóch manifestantów. Z kolei na północy Jemenu pięć osób poniosło śmierć w starciach między policją a zbuntowanymi żołnierzami.

W tym jednym z najuboższych państw arabskich od stycznia trwają protesty, których uczestnicy domagają się odejścia prezydenta Salaha.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/demonstranci;w;jemenie;nie;chca;negocjowac,98,0,810082.html) Demonstranci w Jemenie nie chcą negocjować Domagają się odejścia prezydenta Salaha. Protestujących popierają inne państwa arabskie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t136349.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;salah;wzywa;do;ucieczki;z;kraju,240,0,802544.html) Jemen: Salah wzywa do ucieczki z kraju Prezydent chce, by za granicę wyjechali jego wszyscy przeciwnicy polityczni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t135576.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przelom;w;jemenie;wojskowi;przeciw;wladzy,80,0,797776.html) Przełom w Jemenie? Wojskowi przeciw władzy Sześćdziesięciu oficerów zdecydowało przyłączyć się do protestu przeciwko prezydentowi Alemu Abd Allahowi Salahowi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)