Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jesienią powstanie plan zniesienia wiz dla Ukrainy

0
Podziel się

To drażliwa politycznie kwestia - uważa komisarz unijny Stefan Fuele.

Jesienią powstanie plan zniesienia wiz dla Ukrainy
(ec.europa.eu)
bEgyQpVN

*_ Sprawa zniesienia wiz nie jest łatwa nie tylko z powodów technicznych, jest to też kwestia drażliwa politycznie _ - ocenił komisarz do spraw rozszerzenia i polityki sąsiedztwa KE Stefan Fuele (na zdjęciu).*

_ - Deklaracja w Pradze powołująca przed rokiem Partnerstwo była jednak jasna: długoterminowy cel do zniesienia wiz dla wszystkich uczestników Partnerstwa _ - dodał Fuele.

Miguel Angel Moratinos, minister spraw zagranicznych Hiszpanii, sprawującej obecnie przewodnictwo w UE, podkreślił, że spotkanie w Sopocie udowodniło, iż Partnerstwo Wschodnie jest _ jednym z głównych priorytetów Unii Europejskiej _. _ Dziś nie ma żadnej konkurencji między polityką południową a wschodnią w Unii _ - zadeklarował.

bEgyQpVP

Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski dodał, że z inicjatywy naszego kraju powołano w poniedziałek _ grupę przyjaciół _ Partnerstwa Wschodniego, adresowaną do takich krajów jako Rosja, Norwegia, Kanada i USA. _ Podczas naszego spotkania była żywa dyskusja, co świadczy, że Partnerstwo jest potrzebne _ - podsumował.

W Sopocie odbyło się w poniedziałek nieformalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej oraz przedstawiciele sześciu państw objętych unijnym programem Partnerstwa Wschodniego.

Partnerstwo Wschodnie to inicjatywa zacieśniania współpracy z wschodnimi sąsiadami Unii, adresowana do Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainy. Jest to polsko-szwedzka inicjatywa w dziedzinie stosunków zewnętrznych Unii, która została zatwierdzona przez Radę Europejską w marcu 2009 r. Partnerstwo nie obejmuje Rosji.

bEgyQpWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)