Notowania

wybory 2011
29.09.2011 13:40

Jeśli twardy elektorat PiS będzie zmobilizowany to wygra wybory

Kaczyński mówił o szansach wyborczych, zarzutach Rostowskiego i działaniach SLD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adrian Starus)

Jeżeli nasz elektorat będzie zmobilizowany, mamy wygrane wybory - powiedział w dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Aktualizacja, godz. 14.36

Kaczyński był pytany przez dziennikarzy w trakcie konferencji prasowej między innymi o najnowsze wyniki wewnętrznych sondaży PiS. _ - Ten ostatni jest bardzo obiecujący. Jeżeli nasz elektorat będzie zmobilizowany, mamy wybory wygrane _ - powiedział.

Był też pytany o to, skąd dochodzą do PiS informacje o szykowanej _ bombie PO _ na koniec kampanii, którą miałoby być ujawnienie rozmowy telefonicznej z 10 kwietnia 2010 roku między nim a Lechem Kaczyńskim tuż przed katastrofą Tu-154M. Prezes PiS odpowiedział: _ Od dziennikarzy _.

_ - Gdyby coś takiego było, jeśli to zostanie ujawnione zgodnie z prawdą, to będzie tylko uderzenie w tych, którzy mnie atakowali, ich ośmieszenie i podstawa - nie mówię, że będę wytaczał takie procesy - do wytoczenia procesów wielu osobom _ - dodał.

_ - Jeżeli będzie to coś innego, to będzie po prostu prowokacja i to wyjątkowo wręcz obrzydliwa _ - podkreślił. Kaczyński komentował też słowa ministra finansów Jacka Rostowskiego, że jeśli w Polsce będzie wprowadzony program gospodarczy PiS albo SLD, to czeka ją scenariusz grecki.

_ - Jeżeli chodzi o propagandę wyborczą pana Rostowskiego, to mogę powiedzieć tylko tyle - po owocach ich poznacie _. Zaznaczył, że PiS rządziło dwa lata przy _ trudnych okolicznościach wewnętrznych _ i _ lepszych zewnętrznych _. _ Wyprowadziliśmy Polskę ze sfery nadmiernego zadłużenia. We wszystkich dziedzinach gospodarczych było bardzo dobrze _ - przekonywał.

Kaczyński dodał, że Rostowski i premier Donald Tusk mówili o oszczędnościach, ogłaszali cięcia w kolejnych resortach, a jednocześnie narastał dług publiczny. _ - W jednym pan minister wykazuje poważny talent, jeśli chodzi o ukrywanie przed opinią publiczną i politykami, ile długu naprawdę jest i gdzie on jest _ - uznał szef PiS.

Mówił też, dlaczego PiS, w odróżnieniu od SLD, nie podpisało porozumienia z Business Centre Club. _ - Obawialiśmy się sytuacji, która spotkała SLD. Nie widzimy powodu, żeby poważną politykę uprawiać w wymiarze wyborczym, w jakiejś mierze zawsze obciążonym, że w gruncie rzeczy chodzi wyłącznie o propagandę. Będziemy rozmawiali, jeśli dojdziemy do władzy, z tego rodzajami ośrodkami jak BCC, ale na poważnie, a nie po to, żeby przed wyborami coś demonstrować _ - powiedział.

**- _ Partnerstwo Wschodnie to jest cień tej polityki, którą myśmy prowadzili, to znaczy polityki rzeczywiście energicznej, asertywnej i zmierzającej do tego, żeby polska pozycja rosła na Wschodzie, ale co za tym idzie, rosła także i na Zachodzie - bo to się łączy - a co za tym idzie, rosła także w Moskwie _ - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej w Dzwoli (Lubelskie), zapytany o to, jak ocenia polską politykę wschodnią w kontekście rozpoczynającego się dzisiaj w Warszawie szczytu Partnerstwa Wschodniego.

_ - To była polityka, która przynosiła rezultaty _ - ocenił politykę swej partii Kaczyński. _ Partnerstwo Wschodnie to jest wycofanie się z tej polityki - wiadomo, pan Sikorski napisał swoje słynne artykuły o tym, że nie będzie polityki jagiellońskiej - i zastąpienie tego pozorami - spotkaniami, przyjęciami. Dzisiaj Warszawa zablokowana - po co? Po nic, uczciwie mówiąc po nic. Na tym to polega _ - dodał Kaczyński.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej PiS w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;jestesmy;najpowazniejsza;partia;w;polsce,105,0,922217.html) Dlatego szef PiS nie podebatuje z Tuskiem Nie mam zamiaru rozmawiać z nikim w oparach absurdu - w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie, dlaczego nie chce debaty z premierem Donaldem Tuskiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t130691.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;przestrzega;przed;pis-em,253,0,920317.html) Kluzik-Rostkowska: Czekałam rok, by to mówić Według niej, prezes PiS kolejny raz cynicznie zmienia swój wizerunek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t157025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;kaczynski;przekona;mlodych;do;pis-u,11,0,920075.html) PiS kusi młodych: ulgi, tanie mieszkania... Jarosław Kaczyński przekonuje młodych, że głos na PiS to głos na marzenia, ale są to realne marzenia.
Tagi: wybory 2011, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz