Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jeśli wybory we Francji wygra Hollande, to Merkel go zaakceptuje

0
Podziel się:

Niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung pisze o tym, jak Merkel potraktuje wynik wyborów we Francji.

Jeśli wybory we Francji wygra Hollande, to Merkel go zaakceptuje
(PAP/EPA)
bEKCPIKt

_ Jeśli nowym prezydentem Francji zostanie socjalista Francois Hollande, to kanclerz Niemiec Angela Merkel bardzo szybko nawiąże z nim dobra współpracę _ - napisał niemiecki dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _, powołując się na źrodła w urzędzie kanclerskim.

Gazeta zaznacza, że dla Merkel milsza byłaby reelekcja obecnego preydenta Nicolasa Sarkozy'ego, ale oczekiwane zwycięstwo jego rywala nie budzi już w Berlinie obaw. Zdaniem niemieckich dyplomatów, ani w polityce europejskiej, ani we współpracy z Niemcami Hollande nie przyjmie nowego kursu. Wynika to z protokołu rozmów, jakie dyplomaci przeprowadzili z jego współpracownikami.

_ Hollande i jego zespół opowiedzieli się za niemiecko-francuską współpracą w Europie _ - cytuje protokół _ Sueddeutsche Zeitung _. Według tego dokumentu, socjalistyczny kandydat na prezydenta jest gotów do _ pragmatycznego rozwiązania _ sporu wokół paktu fiskalnego i opracował konkretne propozycje jego uzupełnień, _ które powinny zostać nieformalnie przedyskutowane z Berlinem _.

bEKCPIKv

Hollande zapowiedział, że w razie swej wygranej od razu złoży wizytę w Niemczech. W trakcie kampanii wyborczej Merkel nie przyjęła go.

Czytaj więcej o wyborach we Francji
Przewaga Hollande maleje. Co zrobił źle? Gdyby wybory prezydenckie odbyły się już dzisiaj, na Hollande'a zagłosowałoby 54,3 proc. wyborców, a na Sarkozy'ego 46,5 proc.
Hollande myśli podobnie jak Sarkozy. Chce... - _ To nie jest normalne, by pewni pracodawcy w sposób cyniczny wykorzystywali nielegalną siłę roboczą _ - podkreślił kandydat socjalistów na prezydenta.
Takiej przewagi Sarkozy już chyba nie odrobi Na kandydata socjalistów Francois Hollande'a ma zamiar głosować 6 maja w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji 55 proc. wyborców.
bEKCPIKW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)