Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
królowa
05.06.2012 21:56

Jubileusz Elżbiety II. Królowa niezwykle poruszona

Nie często zdarza się, by brytyjska królowa wypowiedziała się w telewizji. Tym razem to zrobiła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/TOBIAS HASE)

*Królowa Elżbieta II podziękowała organizatorom obchodów jej jubileuszu 60-lecia na tronie. W krótkim wystąpieniu telewizyjnym, brytyjska królowa powiedziała, że wydarzenia ostatnich dni były dla niej _ lekcją pokory _. *

- _ Byłam głęboko poruszona widząc tyle tysięcy rodzin, sąsiadów, przyjaciół świętujących razem w tak przyjemnej atmosferze _ - powiedziała królowa w imieniu własnym i księcia Filipa, dziękując tym samym wszystkim zaangażowanym w organizację jubileuszu.

W niedzielę królowa, książę Filip i ich dzieci i wnuki przyjęli paradę tysiąca statków i łodzi na Tamizie. Książę Filip przeziębił się na wietrze i w deszczu i trafił potem do szpitala. Wczoraj odbył się wielki piknik u królowej i koncert przed pałacem Buckingham, a w całym kraju i państwach brytyjskiej wspólnoty narodów zapłonęły tysiące zniczy na cześć królowej.

Dziś królowa Elżbieta II wzięła udział w nabożeństwie dziękczynnym w katedrze Św. Pawła i była gospodynią bankietu w parlamencie. Potem mimo deszczu tłum długo jeszcze wiwatował na jej cześć pod pałacem.

- _ Będę czerpać inspirację z niezliczonych gestów życzliwości okazywanych mi w moim kraju i we Wspólnocie Narodów. Dziękuję Wam wszystkim _ - powiedziała królowa, kończąc tym samym obchodu diamentowego jubileuszu.

ZOBACZ, JAK KRÓLOWA POZDRAWIA TŁUM Z BALKONU PAŁACU BUCKINGHAM:

Czytaj więcej w Money.pl
Diamentowy jubileusz. Tak świętuje królowa 60 rocznicę panowania brytyjska monarchini świętuje przez cały rok. Dziś rocznica koronacji Elżbiety II.
Elżbieta II też chce reformować emerytury Królowa brytyjska zapowiedziała, że priorytetem rządu w Londynie będzie redukcja deficytu budżetowego.
Królowa dostanie to na jubileusz. Na znaczku Prawdziwy klejnot wprawiony w koronę Elżbiety II znajdzie się na limitowanej serii znaczków pocztowych, przedstawiających tegoroczną jubilatkę oraz jej ojca, Jerzego IV.
Tagi: królowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz